Silesion.PL

serwis informacyjny

Ambitne plany na majówkę? Pamiętaj o ubezpieczeniu

ubezpieczenie turystyczne na majowke

ubezpieczenie turystyczne na majowke

Majówka to beztroski czas, w którym każdy Polak pragnie odpocząć, nacieszyć się wiosną i spędzić beztrosko czas w gronie najbliższych. Nie można jednak zapominać o tym, że nawet podczas majówki mogą zdarzyć się nieprzyjemne zdarzenia. Zagrożenia czyhają na nas na każdym kroku, dlatego każdy świadomy człowiek może, a nawet powinien zadbać o ubezpieczenie na czas majówki.

Dlaczego warto pomyśleć o ubezpieczeniu na majówkę?

Każdego dnia na każdym kroku mogą spotkać nas nieprzyjemności. Losowe zdarzenia mogą sprawić, że zamiast wymarzonej majówki w gronie znajomych lub w gronie rodziny, spędzimy ją w szpitalu lub na poszukiwaniu bagażu. W konsekwencji czekają nas stres, strach i zmęczenie, czyli coś dalekiego od wyobrażeń na temat majowego urlopu. Skutkom owych nieprzewidzianych zdarzeń można w bardzo łatwy sposób zapobiec. Lekiem na wszystko jest ubezpieczenie – obecnie dostępne są nawet ubezpieczenia dla obcokrajowców, o których dowiemy się więcej tutaj: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/jak-wybrac-ubezpieczenie-turystyczne-dla-obcokrajowca/547.html. Musimy wiedzieć, że stowarzyszenia ubezpieczeniowe oferują wiele rodzajów pakietów ubezpieczeń. Do najczęściej wybieranych i potrzebnych ubezpieczeń zalicza się ubezpieczenie podróżne, ubezpieczenie NNW oraz ubezpieczenie OC.

Ubezpieczenia, które warto wykupić przed majówką

Chcąc w bezpieczny i spokojny sposób wypocząć podczas majówki, warto zadbać o kilka rodzajów ubezpieczeń, które nam to zagwarantują.

Ubezpieczenie podróżne

Jako że majówka 2023 liczy aż pięć dni wolnych od pracy, to wiele osób zdecyduje się na podróż nieco dalej niż poza miasto. A wiadomo, że podróż na drugi koniec kraju lub za granicę zawsze jest obarczona możliwością wystąpienia nieszczęśliwych sytuacji. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie podróżne, które jest podstawowym ubezpieczeniem wchodzącym w skład polisy ubezpieczeniowej na wyjazd majówkowy. Dzięki temu ubezpieczeniu można liczyć na ochronę finansową w momencie, gdy wystąpią problemy z podróżą – na przykład zagubienie bagażu, anulowanie lotu, a nawet uszkodzenie żaglówki. Dokładne sytuacje objęte ubezpieczeniem podróżnym zależą od wybranego rodzaju i zakresu polisy ubezpieczeniowej, toteż przed podpisaniem umowy koniecznie sprawdźmy dokładnie, co ono obejmuje.

Ubezpieczenie NNW

Osoby, które obawiają się, że podczas podróży na majówkę oni lub członek ich rodziny odniosą obrażenia ciała, mogą ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Dzięki temu ubezpieczony ma zapewnioną wypłatę środków finansowych w momencie, gdy na przykład w wyniku wypadku będzie niezdolny do pracy lub odniesie trwały uszczerbek na zdrowiu.

Ubezpieczenie nieruchomości

Polacy bardzo często spędzają majówkę w zaciszu domowym. Często organizują u siebie spotkania w gronie znajomych. A w takich przypadkach o nieszczęśliwe sytuacje nietrudno. Dlatego warto zadbać o ubezpieczenie nieruchomości na majówkę. Dzięki temu ubezpieczeniu mamy zapewnioną ochronę finansową w przypadku zalania mieszkania, wybuchu pożaru lub ewentualnych zniszczeń. Warto dodać, że oprócz ubezpieczenia nieruchomości Polacy coraz częściej decydują się również na dodatkowe ubezpieczenie altanki lub przydomowych obiektów; takie ubezpieczenie wykupuje się w ramach głównego ubezpieczenia danej nieruchomości (jako rozszerzenie pakietu).

Inne ubezpieczenia, które mogą przydać się podczas majówki

Firmy ubezpieczeniowe oferują mnóstwo innych ubezpieczeń, które warto wybrać w zależności od tego, jak planujemy spędzić majówkę. Do często wybieranych ubezpieczeń majówkowych zaliczyć można jeszcze:

-ubezpieczenie komunikacyjne,

-ubezpieczenie turystyczne,

-ubezpieczenie bagażu,

-ubezpieczenie sprzętu np. rower, żaglówka lub jacht.

Niespodziewane sytuacje w okresie majowym mogą sprawić, że zamiast odpoczynku i relaksu, będziemy musieli zmagać się np. z problemami finansowymi. Dlatego warto już teraz pomyśleć o bezpiecznej i spokojnej majówce, wybierając odpowiednie ubezpieczenia na majówkę.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024