Silesion.PL

serwis informacyjny

Alicja Dyguś i Emilia Zdunek piłkarkami GKS Katowice

Alicja Dygus i Emilia Zdunek pilkarkami GKS Katowice

Alicja Dygus i Emilia Zdunek pilkarkami GKS Katowice

Do składu GKS-u Katowice dołączyły dwie doświadczone piłkarki. Zarówno Emilia Zdunek, jak i Alicja Dyguś uzgodniły z GKS-em Katowice warunki rocznych kontraktów.

28-letnia Emilia Zdunek to etatowa reprezentantka kraju. W swojej karierze pomocniczka reprezentowała takie kluby jak UKS Victoria SP 2 Sianów, Pogoń Szczecin, RTP Unia Racibórz, 1. FC AZS AWF Katowice, Zagłębie Lubin, GKS Górnik Łęczna oraz hiszpańską Sevillę FC. Ma na swoim koncie pięć medali mistrzostw Polski, w tym dwa złote.

Natomiast 27-letnia Alicja Dyguś jest wychowanką Widoku Lublin. Następnie obrończyni reprezentowała KS AZS AWF Biała Podlaska, a ostatnie osiem lat spędziła w GKS-ie Górniku Łęczna, w którego barwach zdobyła osiem medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote. Ponadto obie piłkarki występowała z klubem z Łęcznej w prestiżowej Lidze Mistrzyń.

– Dołączają do nas dwie czołowe zawodniczki Ekstraligi. Warto podkreślić, że Emilia Zdunek to jedna z najlepszych pomocniczek w Polsce, która poza wieloletnim doświadczeniem na poziomie Ekstraligi jest też zawodniczką kadry narodowej. Ma być wsparciem dla zespołu zarówno na boisku jak i poza nim. Z kolei Alicja Dyguś w ostatnich latach stanowiła o sile Górnika Łęczna, będąc podstawową zawodniczką tego klubu. Ala jest tytanem pracy i takich właśnie ludzi chcemy w naszym zespole. Liczę, że ze swoją wiedzą i doświadczeniem będą sporym wsparciem dla pozostałych zawodniczek – mówi Aleksandra Noras, menedżer sekcji piłki nożnej kobiet.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author