Silesion.PL

serwis informacyjny

52 powody, aby 1% został w Gliwicach

52 powody aby 1 procent zostal w Gliwicach

52 powody aby 1 procent zostal w Gliwicach

W Gliwicach są 52 organizacje pożytku publicznego (OPP), które działają na rzecz miasta i mieszkańców. CH FORUM prezentuje je wszystkie na wystawie i zachęca do ofiarowania im 1% podatków.

We wtorek 15 marca o godz. 15:00 wraz z partnerem akcji, Centrum 3.0 – Gliwickim Ośrodkiem Działań Społecznych (dawniej GCOP), organizuje także bezpłatne konsultacje, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o przekazaniu 1%.

Prezentowane organizacje skupiają się na różnego typu działalności, m.in.: kulturalnej, sportowej, ekologicznej czy społecznej. Każda z nich realizuje swoje działania statutowe, które są odpowiedzią na potrzeby społeczności. Wybierając daną OPP dokładamy cegiełkę w budowanie kalendarza ciekawych wydarzeń lokalnych, pomoc niepełnosprawnym, weteranom, organizacjom odpowiedzialnym za popularne festiwale czy podmiotom oferującym sportową aktywność dla mieszkańców.

15 marca (wtorek) na scenie głównej (parter) w CH FORUM od godz. 15:00 będzie można poznać
lokalne organizacje i wziąć udział w animacjach zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Dyżurować będą pracownicy Urzędu Skarbowego w Gliwicach, którzy doradzą, jak rozliczyć PIT z korzyścią dla miejscowych organizacji.

Istotę kampanii wyjaśnia Marta Kryś, dyrektor Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych:
– Obecnie nasze deklaracje PIT są generowane automatycznie. Wielu podatników nie wykonuje
w związku z tym żadnych działań. Warto jednak zastanowić się nad tym, do kogo trafia nasz 1%. Bywa, że są to ogólnopolskie organizacje o większej sile przebicia, kiedyś zaznaczone automatycznie w jakimś bezpłatnym programie do rozliczania PIT. Naszą wspólną kampanią chcemy budować świadomość, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować, gdzie trafi nasz 1 %. Przy okazji prezentujemy bogactwo lokalnych OPP oraz szerokie spektrum ich działań pomocowych.

Listę gliwickich organizacji pożytku publicznego można znaleźć na stronie www.gods.gliwice.pl w zakładce Kampania 1% oraz na www.podatki.gov.pl.

O CENTRUM HANDLOWYM FORUM W GLIWICACH

FORUM: centrum handlowo-rozrywkowe o pow. handlowej 43.000 mkw., położone w ścisłym centrum
Gliwic
. W 2017 roku obiekt przeszedł gruntowną modernizację części wspólnych i pasażu, pojawiły się także nowe ciągi komunikacyjne i rozwiązania funkcjonalne. Wśród około 120 najemców CH FORUM są renomowane marki modowe i z sektora„zdrowie i uroda”, w tym m.in.: C&A, Deichmann, Douglas, Half Price (Grupa CCC), H&M, KappAhl, New Yorker, Reserved, Rossmann, Sephora, SuperPharm. Inne branże także reprezentowane są przez wiodące marki: RTV Euro AGD, Pepco, Empik, Martes Sport, Smyk, TEDi, DUKA, Home&You. Część rozrywkowa CH FORUM to m.in. 13-ekranowe kino Cinema City – jedyny multipleks w Gliwicach, klub fitness Interfit Club, a także Bajkowy Labirynt – Centrum Rozrywki. W strefie restauracyjnej o oryginalnej archi­tekturze i stylistyce, najemcy oferują dania różnych kuchni i stylów. Strefa jest przyjazna pupilom i ma wydzielone miejsce dla posiadaczy zwierząt. W centrum pod nazwą Biblioforum działa – jedna z nielicznych w Polsce – filia miejskiej biblioteki publicznej.

Właścicielem CH FORUM w Gliwicach jest DEKA Immobilien GmbH; zarządcą: MVGM, jedna z czołowych
w Europie firm w obszarze zarządzania nieruchomościami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024