Silesion.PL

serwis informacyjny

46% więcej powierzchni dla AQ Wiring Systems w SEGRO Park Łódź

46 wiecej powierzchni dla AQ Wiring Systems w SEGRO Park Lodz

46 wiecej powierzchni dla AQ Wiring Systems w SEGRO Park Lodz

Firma jednocześnie przedłużyła kontrakt na wcześniej wynajmowane 12 300 m2 powierzchni produkcyjnej w ramach SEGRO Park Łódź.  

Rozbudowa budynku zakłada m.in. przygotowanie 20% miejsc parkingowych pod możliwość ładowania pojazdów elektrycznych. Docelowa wielkość obiektu to 18 000 m2. AQ Wiring Systems planuje zwiększenie zatrudnienia w rozbudowanej powierzchni nawet do 400 osób.

W dotychczas wynajmowanej powierzchni w SEGRO Park Łódź, AQ Wiring Systems działa od 2019 roku. Pracuje w niej tysiąc osób, które korzystają z części magazynowo-produkcyjnej i biur wyposażonych w nowoczesny system rezerwacyjny.

Rozbudowa to kolejny, ważny krok podczas naszej wieloletniej współpracy z SEGRO – mówi Mariusz Kopeć, Dyrektor Zarządzający, AQ Wiring Systems. – W 2019 roku zrealizowany został szyty na miarę obiekt, dzięki któremu zwiększyliśmy przestrzeń operacyjną o ponad 9 600 m2. Teraz, dzięki kolejnej umowie zyskamy dodatkowe 5 700 m2, co da nam możliwość zwiększenia produkcji, realizacji większej ilości zamówień oraz zatrudnienia. Park SEGRO jest doskonale zlokalizowany, dlatego idealnie pasuje do naszego modelu działania i od lat jest filarem logistyki eksportu AQ Wiring Systems.

Gratulujemy firmie AQ Wiring Systems tempa rozwoju i dziękujemy za ponowne zaufanie – komentuje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO. – Fakt, że klient zdecydował się nie tylko na przedłużenie dotychczasowej umowy, ale również na rozbudowę, jest dla nas najlepszym świadectwem wzorowej współpracy.

Zawsze dbamy o to, by rozwiązania wypracowywane wspólnie z klientem jak najlepiej odpowiadały profilowi ich działalności. W przypadku AQ Wiring Systems w istniejącej powierzchni były to m.in. dedykowana, chłodzona hala produkcyjna i dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów osobowych.– dodaje Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

SEGRO Park Łódź zlokalizowany jest we wschodniej części Łodzi, zaledwie 10 km od centrum miasta. Jego mocnym atutem jest strategiczna lokalizacja w pobliżu węzła „Łódź Wschód” autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn) oraz A2 (Warszawa-Poznań-Berlin). 15 km od parku znajduje się również Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta. Całkowita powierzchnia parku wynosi 37 750 mkw. Przestrzeń magazynowa w nowoczesnym kompleksie logistycznym SEGRO Park Łódź może być dostosowana m.in. do potrzeb lekkiej produkcji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author