Silesion.PL

serwis informacyjny

29. kolejka Polskiej Hokej Ligi: Hit kolejki w Krakowie

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

W piątek, 10 grudnia zostaną rozegrane dwa mecze 29. kolejki PHL. Ze względu na koronawirusa mecz GKS Katowice z będącym ostatnio na fali Ciarko STS Sanok jest przełożony, ale czeka nas hit w Krakowie.

Kiedy dochodzi do starcia Mistrza z Wicemistrzem Polski, to emocje zawsze są gwarantowane. Właśnie w tej kolejce Comarch Cracovia podejmie na własnej tafli JKH GKS Jastrzębie. Te spotkanie – co oczywiste, będzie miało mnóstwo podtekstów z przegranym przez krakowian finałem play-off w ubiegłym sezonie włącznie. Do tego obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Cracovia jest obecnie na 4. miejscu i ma zaledwie punkt przewagi nad JKH. No i w ostatnim starciu górą byli Mistrzowie Polski, którzy pokonali Cracovię 4:3.

W drugim spotkaniu KH Energa Toruń podejmie u siebie czerwoną latarnię Polskiej Hokej Ligi – Tauron Podhale Nowy Targ. Drużyna z Nowego Targu nie może jak na razie zaliczyć tego sezonu do udanych. Ostatnie zwycięstwo zaliczyli pięć kolejek temu wygrywając z Ciarko STS Sanok. Do Torunia jadą by powalczyć o zwycięstwo, ale to nie będzie dla nich łatwy mecz zwłaszcza, że Energa będzie chciała wziąć rewanż za ostatni mecz, w którym przegrali z Podhalem 5:2. Dodatkowo motywuje ich to, że w trzech ostatnich meczach ponieśli porażkę i jeśli mają szukać zwycięstwa, to z kim, jak nie z ostatnią drużyną w tabeli PHL? 

Mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024