28. kolejka PHL: Efektowne zwycięstwo sanoczan, Unia liderem

GKS Tychy – Ciarko STS Sanok listopad 2021

Ciarko STS Sanok prezentuje się coraz lepiej. W niedzielę drużyna pewnie pokonała Comarch Cracovię, a we wtorek, 7 grudnia wygrała na wyjeździe z GKS Tychy 7:2. Trzy punkty zdobyła również Re-Plast Unia Oświęcim, która awansowała na pozycję lidera PHL.

Mecz w Tychach od początku toczył się pod dyktando gości. W 29 minucie było aż 3:0 dla Ciarko STS Sanok. W tym okresie gry świetnie spisywali się Kamil Olearczyk i Toni Henttonen. Obaj trafili do bramki oraz zaliczyli asystę. Tyszanie próbowali się odgryźć, kiedy w 44. minucie zrobiło się 2:3, miejscowi fani mieli dużą nadzieję, że ich pupile zmienią niekorzystny wynik. Sanoczanie jednak w trzeciej tercji prezentowali się jeszcze lepiej a kapitalnie grał Sami Tamminen. Fiński hokeista w ciągu niecałych ośmiu minut zaliczył hattricka! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:2.

W wysokiej formie jest także Re-Plast Unia Oświęcim. We wtorek Biało-niebiescy pokonali KH Energa Toruń 3:1, odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu i awansowali na pozycję lidera Polskiej Hokej Ligi. Unia prowadzi w tabeli, bo pauzuje GKS Katowice. We wtorek nie odbył się mecz GieKSy z Tauron Podhalem Nowy Targ. W niedzielę potwierdzono zakażenie wirusem COVID-19 u dwóch zawodników drużyny z Katowic, na kolejnych hokeistów Sanepid nałożył kwarantannę do 14 grudnia.

Bardzo wyrównane było starcie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Comarch Cracovią. Pasy wygrały 2:1.

W czwartek, 9 grudnia rozpocznie się 29. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W Tychach gospodarze zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz rozpocznie się o godz. 18:00 i będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.