Silesion.PL

serwis informacyjny

28 i 29 listopada możliwe miejscowe utrudnienia na ul. Chorzowskiej w Katowicach

Pielegnacja wycinka drzew ul. Chorzowskiej w Katowicach

Pielegnacja wycinka drzew ul. Chorzowskiej w Katowicach

W poniedziałek i wtorek (28-29.11), na terenie zieleńca, pasu postojowego dla samochodów oraz jednego pasa jezdni DK79 w kierunku Katowic (na wysokości budynku przy ul. Piastów 7) będą realizowane prace związane z wycinką oraz pielęgnacją drzew. W związku z działaniami mogą występować utrudnienia w ruchu.

Prace dotyczą topoli euroamerykańskich zlokalizowanych na terenie zarządzanym przez Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach. – Niestety przeprowadzony przegląd stanu drzew wykazał występowanie posuszu na 29 z nich. Część drzew ma zachwianą statykę, uszkodzoną korę czy też nie posiada kory. Dlatego też podjęto decyzję o konieczności wycinki 6 z nich, będących w najgorszej kondycji – mówi Dawid Kwiecień z Katowickiej Agencji Wydawniczej, reprezentujący KZGM.
Pozostałe 23 drzewa zostaną poddane pracom pielęgnacyjnym w zakresie przycięcia ich koron. To pozwoli zredukować zagrożenie związane z ryzykiem oderwania się uszkodzonych konarów i przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa pieszych, pojazdów poruszających się ul. Chorzowską i zaparkowanych w tej okolicy.

Prace będą wykonywane przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z KZGM, przy wsparciu MZUiM oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024