Silesion.PL

serwis informacyjny

2 nagrody IPMA Polish Project Excellence Award 2019 Totalizatora Sportowego

Jak już pisaliśmy wcześniej, w tegorocznym finale IPMA Polish Project Excellence Award Totalizator Sportowy zdobył dwie nagrody w kategorii Projekty Informatyczne. Spółka otrzymała wyróżnienie Srebrnego Finalisty za projekt uruchomienia jedynego legalnego kasyna internetowego w Polsce. Wdrożenie płatności bezgotówkowych w kolekturach sieci LOTTO i innych punktach dystrybucji produktów Totalizatora Sportowego wyróżnione zostało tytułem Brązowego Finalisty.

Jak podkreśliło jury konkursu – zespoły projektowe przeszły proces oceny w standardzie IPMA Project Excellence, a same projekty zostały wykonane zgodnie z opracowaną koncepcją zarządzania projektami, co zapewniło im miejsce w czołówce polskiego project managmentu.

W ostatnim czasie spółka przechodzi transformacje technologiczną rozpoczynając nowy etap swojej działalności nie tylko poprzez rozwój oferty gamingowej w internecie, w tym na urządzeniach mobilnych, ale także wychodząc naprzeciw klientom wdrażając płatność bezgotówkową w punktach sprzedaży LOTTO.

W ramach realizacji projektu kasyna internetowego przygotowana została infrastruktura serwerowa, sieciowa, wdrożono mechanizmy bezpieczeństwa, a także mechanizmy archiwizacji danych. Wykonano również szereg integracji platformy kasyna, w tym między innymi integrację z operatorem płatności umożliwiającą dokonywanie wpłat za pomocą wielu kanałów, integrację z systemem weryfikacji dokumentów tożsamości, czy integrację z systemami marketing automation. Od strony organizacyjnej wprowadzone zostały procesy zarządzania usługami w oparciu o ITIL, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania incydentami poziomem usług. Istotnym elementem nowych procesów było również wdrożenie systemów zapobiegania oszustwom (fraud management), zapobiegania praniu pieniędzy (AML) oraz mechanizmów ochrony graczy. Wszystkie te elementy zostały wdrożone przy zachowaniu całkowitej zgodności z wymogami obowiązujących w tym zakresie regulacji.

Projekt płatności bezgotówkowych poza wdrożeniem w obszarze e-commerce przeprowadzono także w sieci naziemnej – we wszystkich kolekturach sieci własnej (ponad 900), ponad 700 punktach partnerskich oraz we wszystkich salonach gier na automatach. W ramach prac technologicznych wykonano integrację terminala sprzedażowego LOTTO z terminalem płatniczym, które jest  rozwiązanie innowacyjnym zarówno w skali europejskiego jak i światowego rynku loteryjnego. Dzięki temu możliwe stało się także wdrożenie usługi wypłaty wygranych na karty płatnicze (VISA oraz Mastercard) w punktach sprzedaży LOTTO. Warto podkreślić, że jest to także  pierwsze tego typu wdrożenie w jakimkolwiek fizycznym punkcie sprzedaży w Europie dla usługi VISA Direct, dzięki której wygrane gracza trafiają na jego konto w czasie rzeczywistym.

Konkurs Polish Project Excellence Award organizowany jest z inicjatywy International Project Management Association Polska i od 2007 roku honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami. Jego celem jest nagradzanie najlepszych projektów oraz promowanie kompetencji realizujących je przedsiębiorstw. Ocena projektów zgłoszonych do Konkursu dokonywana jest z wykorzystaniem uznanego na świecie modelu Project Excellence.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024