Silesion.PL

serwis informacyjny

1500 młodych ludzi będzie miało przebadane stopy w Reptach Śląskich.

1500 młodych ludzi będzie miało przebadane stopy w Reptach Śląskich. Ruszył pilotażowy program

W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” ruszył pilotażowy program badania stóp dzieci i młodzieży. Docelowo przebadanych zostanie 1500 młodych ludzi, w wieku 5 – 16 lat.

Jesteśmy jedną z 16 placówek w kraju, która wygrała powyższy projekt. Badanie odbywa się na podstawie umowy z NFZ i jest całkowicie bezpłatne. Nie jest też wymagane żadne skierowanie. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę – mówi Norbert Komar, dyrektor GCR „Repty”.

W programie wykorzystywany jest podoskop, czyli urządzenie diagnostyczne do badania stóp – wyposażone w lustro oraz światła LED. Umożliwia on właściwą ocenę kształtu stopy, obecność zgrubień na skórze czy też odcisków. Jednym słowem jest niezbędny w diagnozowaniu i leczeniu wszelkich schorzeń.

Badanie jest bezbolesne. Obraz stóp jest zapisywany, przetwarzany i przesyłany do komputera. Z uzyskanych informacji możemy się dowiedzieć, o obecności wad stóp, a także o wszelkich nieprawidłowościach w obciążeniu czy też kształtowaniu się stopy – wyjaśnia Anna Walas, fizjoterapeuta Poradni Rehabilitacyjnej w GCR „Repty”.

1500 młodych ludzi będzie miało przebadane stopy w Reptach Śląskich. Ruszył pilotażowy program

Co ważne. Badanie podoskopowe pozwala na dokładne dobranie wkładek i obuwia, co zapobiega konsekwencjom nieprawidłowych obciążeń stopy u młodych ludzi.

Prowadzony tu program ma charakter informacyjny. W razie wykrycia nieprawidłowości należy zgłosić się do swojego lekarza POZ, by tam otrzymać skierowanie na rehabilitację choćby w GCR „Repty”.

Wszyscy zainteresowani mogą umówić termin telefonicznie pod numerem
32 390 17 00 w godzinach od 8.00 do 14.00 /od poniedziałku do piątku/.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author