Silesion.PL

serwis informacyjny

11. sesja Światowego Forum Miejskiego w Katowicach zakończona

11. sesja Swiatowego Forum Miejskiego w Katowicach zakonczona

11. sesja Swiatowego Forum Miejskiego w Katowicach zakonczona

„WUF11 to wielki sukces Polski i Katowic w organizacji tak ważnego wydarzenia” – powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnik rządu WUF11

W ostatnich godzinach 11. sesji Światowego Forum Miejskiego uczestnicy zostali wprowadzeni w uroczysty nastrój, który jeszcze na długo będzie kojarzył się ze spotkaniem w Katowicach. Na scenie wystąpił Marcin Wyrostek – akordeonista oraz Teatr Z Głową w Chmurach.

WUF11 to kilkadziesiąt godzin dyskusji, debat, sesji tematycznych i spotkań w ramach networkingu. Tysiące uczestników z całego świata przyjechało do Katowic, by wspólnie szukać pomysłów na lepszą przyszłość miast.

„To było najbardziej dostępne Światowe Forum Miejskie w historii” – powiedziała Maimunah Mohd Sharif – Podsekretarz Generalna i Dyrektor Wykonawcza UN-Habitat

Mapy w alfabecie braille’a, zatrudnienie czterdziestu tłumaczy języka migowego i rampy dla osób poruszających się na wózkach. Organizatorom od początku zależało na tym, by spotkanie w ramach WUF11 nikogo nie wykluczało.

W największym wydarzeniu poświęconym tematyce miejskiej udział wzięło ponad 16 tysięcy osób ze 155 krajów, w tym ponad 6 tysięcy Polaków. Przy obsłudze wydarzenia pracowało 250 wolontariuszy.

„To nie czas na plany. Zacznijmy wdrażać nowe pomysły i rozwiązania w naszych miastach na całym świecie” – powiedziała wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak

Dziedzictwem WUF11 jest dokument Katowice Declared Action, a także Plan Działań dla Miast, który zawiera w sobie katalog działań wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author