Silesion.PL

serwis informacyjny

10 kolejka PHL. Udany rewanż śląskich drużyn

10 kolejka PHL. Udany rewanz slaskich druzyn

W piątek, 7 października odbyły się trzy mecz 10. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Tyszanie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie drużynie z Sanoka, a JKH GKS Jastrzębie Zagłębiu Sosnowiec. W Nowym Targu padło aż 11 goli.

W pierwszej rundzie Marma Ciarko STS Sanok wygrała na Stadionie Zimowym 5:4, chociaż po dwóch tercjach gospodarze prowadzili 3:1. W piątek na lodowisku w Sanoku też działy się zaskakujące rzeczy. Po dwóch tercjach było 1:1. Kluczowa była 45 minuta, kiedy Ślązacy w ciągu 23 sekund strzelili dwa gole. Najpierw do bramki trafił Roman Szturc, a później wyczyn Czecha powtórzył Bartłomiej Jeziorski. W trzeciej tercji padły jeszcze dwa gole zdobyte przez Filipa Komorskiego i mecz zakończył się wygraną 5:1.

Również jastrzębianie zrewanżowali się za porażkę w pierwszej rundzie Zagłębiu. Wtedy brązowi medaliści Mistrzostw Polski przegrali 0:4. W piątek w Sosnowcu wygrali 1:0. Znowu skuteczny był Mark Kaleinikovas. W trzech ostatnich meczach Litwin strzelił 4 gole i zaliczył asystę.

W Nowym Targu kibice oglądali aż 11 bramek. Unia wygrała pewnie 8:3, a po dwa gole dla zwycięskiej drużyny strzelili Dariusz Wanat i Teddy Da Costa.

W niedzielę odbędzie się 11. kolejka. W hitowym starciu dwie czołowe drużyny PHL zagrają w Oświęcimiu. Mecz Unii z mistrzem Polski z Katowic rozpocznie się o godz. 17. GKS Tychy zagra z Zagłębiem (17:30), Podhale zmierzy się z JKH (18:00), a Comarch Cracovia z Marmą Ciarko STS Sanok (18:30). Mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.