Czytasz: Żywiecki policjant na podium!

Żywiecki policjant na podium!

W biegu brali udział żołnierze oraz przedstawiciele niemal wszystkich służb mundurowych w Polsce.

Kilka dni temu punktualnie o 9.00 ponad 500 biegaczy przekroczyło linię startu "Maratonu Komandosa", który odbył się w Lublińcu. W biegu brali udział żołnierze oraz przedstawiciele niemal wszystkich służb mundurowych w Polsce.

Wśród biegnących był również młodszy aspirant Jacek Michulec, który na co dzień pełni służbę jako dyżurny w Komisariacie Policji w Łodygowicach. Jacek biega już od 8 lat i ma na swoim koncie liczne puchary i medale. Maraton Komandosa, w którym wystartował uznawany jest za jeden z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce. Dystans, jaki mają do przebiegnięcia uczestnicy, to 42,2 km. Zawodnicy startują w pełnym umundurowaniu polowym czyli w mundurze z długim rękawem, beretem i butach w kroju wojskowym, z plecakiem o wadze 10 kg.

Jacek, pomimo problemów ze zdrowiem, zarówno z trudną trasą, jak i dodatkowym obciążeniem, poradził sobie po mistrzowsku i był najlepszy spośród startujących policjantów. W klasyfikacji ogólnej zajął 12 miejsce. Maraton Komandosa to prestiżowa impreza, gromadząca najlepszych z najlepszych, w tym przedstawicieli jednostek specjalnych Wojska Polskiego. 

źródło: Śląska Policja

Czytaj więcej