Czytasz: Żywiec: wyłudzili 1,2 mln złotych dotacji na wakacje dzieci

Żywiec: wyłudzili 1,2 mln złotych dotacji na wakacje dzieci

Policjanci CBŚP z Bielska-Białej rozbili grupę przestępczą wyłudzającą dotacje na wypoczynek dzieci. Sprawa jest rozwojowa.


Policjanci CBŚP z Bielska-Białej zatrzymali 4 osoby, które wyłudziły 1,2 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z puli dopłat do wypoczynku dla dzieci. W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach oszuści usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie i oszustwami. Zatrzymani związani byli z kierownictwem placówek oświatowo-wypoczynkowych powiatu żywieckiego.

 
Policjanci CBŚP z Bielsko Białej zlikwidowali grupę przestępczą, która działała od 2012 do 2016 roku. W jej skład wchodziły osoby związane z kierownictwem placówek oświatowo-wypoczynkowych, które organizowały ferie i kolonie dla dzieci. Oszuści fałszowali dokumenty, które wskazywały na uczestnictwo dzieci w ośrodkach kolonijnych w powiecie żywieckim. Preparowali również dokumentację o liczbie uczestników i długości trwania wypoczynku.

Oszuści, w czasie swojej działalności, wyłudzili ponad milion złotych. Dokładna kwota jaka padła łupem zatrzymanych zostanie ustalona w trakcie toczącego się postępowania.

W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, cztery osoby usłyszały zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwami.

Wobec zatrzymanych, prokurator zastosował poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju.

Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie.

Czytaj więcej