Czytasz: Żywiec: przedłużone śledztwo ws. molestowania uczennic

Żywiec: przedłużone śledztwo ws. molestowania uczennic

"Pojawiły się nowe okoliczności" - powiedziała we wtorek szefowa żywieckiej prokuratury Agnieszka Michulec.


Żywiecka prokuratura rejonowa przedłużyła śledztwo w sprawie nauczyciela z ośrodka szkolno-wychowawczego, który jest podejrzany o molestowanie uczennic. "Pojawiły się nowe okoliczności, które zobligowały nas do wykonania dodatkowych czynności. Musimy powołać kolejnego biegłego. Wystąpiliśmy już do sądu rejonowego w Żywcu o przedłużenie aresztu dla podejrzanego o miesiąc" – powiedziała prokurator Michulec. Ze względu na delikatny charakter sprawy nie podała szczegółów.

 Śledztwo w sprawie molestowania trzech uczennic w specjalnym ośrodku wychowawczym w Żywcu prokuratura wszczęła wiosną. Sprawę wykryła w marcu nowa dyrekcja placówki. Do molestowania miało dojść w lutym i marcu br., a możliwe, że także w 2012 r. Dopuścić się tego miał jeden z nauczycieli.

 Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Podejrzany stracił pracę w ośrodku. W czerwcu został aresztowany.

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu prowadzi powiat żywiecki. Starostwo zapewniło, że poszkodowane osoby zostały otoczone pomocą psychologiczną. (PAP)

 autor: Marek Szafrański