Silesion.PL

serwis informacyjny

Zwycięski powrót eWinner Gwardia Wrocław

Udanie do rozgrywek TAURON 1. Ligi powrócili siatkarze eWinner Gwardia Wrocław. Drużyna trenera Krzysztofa Janczaka wygrała w czterech setach z KPS Siedlce, notując szóste ligowe zwycięstwo. Wrocławianie są niepokonani w tym sezonie, a MVP spotkania został wybrany Mateusz Frąc, autor 20 punktów dla gospodarzy.

Warto przypomnieć, że wrocławski zespół nie grał w TAURON 1. Lidze od 18 października. Po zwycięstwie nad ZAKSĄ Strzelce Opolskie przyszło kilka tygodni przerwy, spowodowanej głównie kwestią COVID-19, rozbijającą plany poszczególnych drużyn. Nie inaczej było w przypadku eWinner Gwardia, wicelider tabeli zaliczył przymusową przerwę w treningach, która trwała do 4 listopada. Drużyna chciała jednak podjąć ligowe wyzwanie. Z jednym ubytkiem kadrowym, Damianem Wierzbickim, który przebywa okres kwarantanny.

Zwycięstwo nad KPS nie było łatwe. Wrocławski zespół miał punktowego lidera w postaci Mateusza Frąca, ale wygrał cały zespół, który po prostu bardzo chciał. Co pokazały chociażby zmiany. Kiedy trudniejszy moment miał Krzysztof Gibek, dobrze wprowadził się Bartosz Pietruczuk. Kiedy jednak Gibek wszedł na zagrywkę w końcówce kluczowego, trzeciego seta, to on dał drużynie szansę na wygranie partii. Z czego gospodarze skrzętnie skorzystali. Takich małych, ważnych momentów, było w niedzielę sporo. Najczęściej, były one szczęśliwe dla gospodarzy, co pozwoliło zainkasować kolejny komplet punktów.

Bardzo trudny mecz. Uważam, że zespół z Siedlec, to solidny zespół, choć może tabela tego teraz nie pokazuje. Drugi powód trudności spotkania, to nasza dłuższa przerwa od siatkówki. Mieliśmy autokwarantannę, izolację, nigdy nie jest łatwo wrócić do treningu i na parkiet, grać o ligowe punkty. Z każdym setem nogi były coraz cięższe. Kolejne treningi i dni powinny pomóc nam wrócić do lepszej dyspozycji – mówił po meczu Mateusz Frąc. 

Warto dodać, że podczas meczu oficjalnie zainaugurowano akcję charytatywną, realizowaną wspólnie z firmą Idźczak Meble, związaną z tzw. GwarMisiami na trybunach Hali Orbita. Pluszaków jest trzysta i symbolicznie, były one z drużyną, tak jak kibice eWinner Gwardia, przed telewizorami, dopingując swoich ulubieńców. Sama idea oraz szansa dołożenia swojej „cegiełki” istnieje na specjalnie założonej zbiórce, dostępnej pod poniższym linkiem:

Link do akcji „GwarMisie – zaadoptuj misia i pomóż potrzebującym!” https://zrzutka.pl/mbpztn

eWinner Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:1 (-21, 17, 23, 17)

Gwardia: Lubaczewski (13), Siwicki (8), Gibek (4), Biernat (2), Frąc (20), Olczyk (9), Mihułka (libero) oraz Pietruczuk (11), Malicki, Nowik (3).

KPS: Nowak (4), Kańczok (16), Dobosz (9), Górski (10), Szymański (5), Bereza (1), Waloch (libero) oraz Strulak (1), Kupka (7), Pawlun, Ziemnicki (2).

MVP spotkania: Mateusz Frąc

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024