Silesion.PL

serwis informacyjny

Zwycięska seria eWinner Gwardia Wrocław przerwana

Na siedmiu meczach zakończyła się zwycięska passa siatkarzy eWinner Gwardia Wrocław. Wrocławianie pogromcę znaleźli we Wrześni. W czterech setach lepszy okazał się KRISPOL, który wręcz wyszarpał zwycięstwo faworytowi. Gwardziści stawiali opór, ale tego dnia za dużo było czynników na „nie”, żeby myśleć o wygranej.

Przed spotkaniem drużyna trenera Krzysztofa Janczaka legitymowała się statusem niepokonanej w ligowej stawce. Wydawało się, że we Wrześni wrocławianie stają przed dużą szansą na odniesienie ósmego zwycięstwa z rzędu. Siatkówka po raz kolejny zweryfikowała jednak to, co może się wydawać przed wyjściem na boisko. Gwardziści weszli w mecz całkiem nieźle, zaczynając od równego grania, chociażby do stanu 13:13, a nawet 18:19. Skończyło się jednak na 20:25 i kilku dłuższych zmianach na pozycjach.

Tego pierwszego seta, którego zazwyczaj przesypiamy, otworzyliśmy całkiem nieźle, ale nie utrzymaliśmy końcówki i przegraliśmy. Później próbowaliśmy się podnieść, ale szło nam jak po grudzie i chyba wszyscy dobrze to widzieli, kto oglądał mecz. Chcielibyśmy bardzo szybko wyrzucić z głowy tę porażkę i samemu sobie udowodnić, ile jesteśmy warci. Czekamy na kolejny mecz z Bydgoszczą. Trzy punkty, tego chcemy – komentował po spotkaniu kapitan eWinner Gwardia, Arkadiusz Olczyk.

W drugim secie był nawet 19:16 dla wrocławian. Końcówka ponownie należała jednak do rywala, ten fragment eWinner Gwardia przegrała 3:9. Nerwowo było też w wygranym secie, którego wrocławianie wyprowadzili na 24:21, żeby ostatecznie zrobiło się po 24 i dopiero wygrana na przewagi (do 24 właśnie), dała oddech. Ostatnia partia, tu dobrze było do stanu 14:11, wynikowo. Ale ponownie, rywal dołożył sporo ryzyka w ataku i zagrywce, słusznego, bo opłacalnego. A eWinner Gwardia nie „przeciągnęła” meczu do tie-breaka, zaliczając tym samym pierwszą porażkę w sezonie.

Grało nam się źle, pod górę, próbowaliśmy walczyć… Słabo przyjmowaliśmy, trochę lepiej blokowaliśmy, ale na skrzydłach nie potrafiliśmy sobie poradzić. Do tego zagrywką nie odrzuciliśmy rywala od siatki i to był główny problem. Fajne jest to, że mimo tego, że goniliśmy przeciwnika cały mecz, nie zwiesiliśmy głów. Trafił się jednak taki, pierwszy dzień, naszej niemocy. Przeciwnik to wykorzystał i gratulacje dla drużyny z Wrześni. My dostaliśmy kubeł zimnej wody na głowę i pozostaje wrócić do pracy, żeby znowu wygrywać – mówił po meczu trener eWinner Gwardia, Krzysztof Janczak.

Teraz weekend bez gry w wydaniu wrocławian. Kolejna okazja do rywalizacji w kolejnym tygodniu. I od razu dwa poważne egzaminy, w Bydgoszczy ze spadkowiczem z PlusLigi, BKS Visłą (wtorek) i we Wrocławiu, z liderującym BBTS Bielsko-Biała (czwartek).

KRISPOL Września – eWinner Gwardia Wrocław 3:1 (20, 22, -24, 19)

Krispol: Narowski (9), Brzóstowicz (11), Kalinowski (13), Pizuński (9), Krawiecki (1), Linda (25), Dzierżyński (libero) oraz De Oliveira, Czyżowski, Rakowski.

Gwardia: Lubaczewski (5), Pietruczuk (11), Siwicki (7), Biernat (1), Frąc (1), Olczyk (8), Mihułka (libero) oraz Gibek (3), Wierzbicki (18), Szymeczko.

MVP spotkania: Mateusz Linda

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author