Czytasz: Zwierzęta ze śląskiego ZOO dostały "świąteczny przysmak" [ZDJĘCIA]

Zwierzęta ze śląskiego ZOO dostały "świąteczny przysmak" [ZDJĘCIA]

W śląskim ZOO wciąż świąteczny klimat.

Fundacja GROT, działająca głównie w obszarach proobronnych, zorganizowała akcję przekazania choinek do śląskiego ZOO. Drzewka, z racji że były świeże, zielone i bez żadnych ozdób będą stanowiły przysmak dla niektórych zwierząt kopytnych, a także atrakcję na wybiegu.

- Otrzymaliśmy sygnały, że nie wszystkie choinki przeznaczone do sprzedaży znajdą swoich właścicieli. Po konsultacji z Śląskim Ogrodem Zoologicznym przygotowaliśmy do przekazania świeże, zielone drzewka. W sumie do ZOO trafiło ok 120 choinek, którymi teraz będą cieszyć się zwierzęta. Dziękuję za pomoc wszystkim zaangażowanym w cały proces. – komentuje Andrzej Ostrowski, założyciel Fundacji GROT.

Warto zaznaczyć, że nie każda choinka nadaje się do tego, aby przekazać ją zwierzakom. Na początku 2018 roku ZOO w Chorzowie padło ofiarą takiej nieprzemyślanej zbiórki. W sieci oraz na słupach ogłoszeniowych w Katowicach pojawiły się ogłoszenia o treści:

- Jeśli w święta w Twoim domu gościła żywa choinka, a już pora ją rozebrać, nie wyrzucaj jej na śmietnik tylko przynieś ją do CHORZOWSKIEGO ZOO, przyjmuje choinki, które można zostawić przy bramie głównej obok wejścia do zoo. Kopytne będą wdzięczne za taką przekąskę - napisano w ogłoszeniu.

Akcja spotkała się z dużym odzewem, mieszańcy zaczęli nawet przynosić choinki przed bramę zoo. Jak tłumaczyły wtedy władze ogrodu zoologicznego, akcja była... mało śmiesznym żartem.

fot.  Fundacja GROT