Czytasz: Zwiedzamy katowickiego Marriotta. Zobaczcie zdjęcia!

Zwiedzamy katowickiego Marriotta. Zobaczcie zdjęcia!

Weszliśmy do luksusowego Marriotta. Zobaczcie, jak wygląda w środku najbardziej elegancki hotel w Katowicach.

Zdjęcia Mateusz Rzońca

Czterogwiazdkowy Courtyard by Marriott już działa w najwyższym budynku Katowic. Powstał w Altusie, na miejscu dawnego Qubus Hotel, który od 13 lat mieścił się w budynku. Zielenie i żółcie, ciężkie zasłony i akwarelowe pejzaże na ścianach ustąpiły miejsca zimnym, ale eleganckim kolorom i stylowym dodatkom. Niebieskie wykładziny, szare dodatki i brązowe meble – hotel jest nowoczesny i urządzony ze smakiem.

Madagaskar na 300 osób

Odwiedziliśmy część konferencyjną z siedmioma salami, które pomieszczą łącznie 700 osób. „Madagaskar”, „Jamajka” i „Bali” są klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny, a także mobilne bufety. W pomieszczeniach możliwa będzie swobodna aranżacja wnętrza i modyfikacja jego wymiarów wedle zapotrzebowania.

Kolacja z widokiem na miasto

Na najwyższych piętach zainstalowała się największa na świecie amerykańska sieć luksusowych hoteli. Courtyard by Marriott już działa na kilku piętrach Altusa. Pokoje są wyposażone w telewizory, sejfy, minibary, zestawy do prasowania i bezpłatny Internet. Docelowo hotel z biurami będzie się znajdował na 12 kondygnacjach budynku. Planowanych jest 150 pokoi, klub fitness, siłownia i korty do squasha.

Na 27. piętrze montuje się restauracja z panoramicznym widokiem na całe miasto. Na parterze powstanie drugi, elegancki lokal.

Marriott International zawarł umowę z Izera Sp. z o.o., właścicielem biurowca Altus w Katowicach oraz Tauria Sp. z o.o. - operatorem obiektu, w sprawie przekształcenia hotelu będącego częścią biurowca. Hotel ma być w całości gotowy tej jesieni.

Czytaj więcej