Czytasz: Zwężą nitkę w kierunku centrum Sosnowca

Zwężą nitkę w kierunku centrum Sosnowca

Przed mieszkańcami kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja. Po tym jak drogowcy rozpoczęli prace na jezdni prowadzącej w kierunku Środuli, przyszedł czas na „nitkę” w kierunku centrum.

W środę 24 maja wykonawca przebudowy głównej arterii w stolicy Zagłębia zawęzi jezdnie w kierunku centrum Sosnowca.

- Zwężenie dotyczyć będzie prawego pasa, a tam gdzie droga ma trzy pasy – również środkowego – zapowiada Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Dodaje, że utrudnień spodziewać można się na odcinku od remontowanej kładki dla pieszych na wysokości Środuli aż do ulicy Skautów. - W związku z tym wyłączony z ruchu będzie zjazd z ul. 3 Maja w kierunku ronda w ciągu ulicy Norwida, a także zjazd z ulicy Norwida na ul. 3 Maja w kierunku centrum Sosnowca – informuje rzecznik.

Uwaga! Nie będzie możliwości przejazdu ul. 3 Maja w kierunku centrum miasta pod wiaduktem w ciągu ulic Narutowicza i Staszica, ponieważ pod samym wiaduktem drogowcy od razu zmodernizują oba pasy. Na czas remontu ruch będzie kierowany z ulicy 3 Maja na wiadukt w ciągu ul Narutowicza oraz Staszica i dalej z powrotem zjazdem na ul. 3 Maja.

Czytaj więcej