Czytasz: Zuchwała kradzież w Katowicach

Zuchwała kradzież w Katowicach

Ukradli ze sklepu robot kuchenny.

Policjanci z grupy wywiadowców Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, pełniąc służbę w centrum miasta, około godziny 7.30 zauważyli dwóch młodych mężczyzn niosących duży karton w kolorze czarnym.  Ich zachowanie wskazywało, że chcą sprzedać zawartość przenoszonego pakunku przypadkowo przechodzącym osobom.

Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że zawartość to nowy, wielofunkcyjny robot kuchenny w oryginalnym opakowaniu, bez widoczych śladów użytkowania. Mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć pochodzenia sprzętu. Funkcjonariusze ustalili, że ten model sprzętu wchodził do sprzedaży promocyjnej właśnie w dniu 12 października. Mając uzasadnione przypuszczenie, że urządzenie może pochodzić z kradzieży, nawiązali w kontakt z kierownikami katowickich sklepów.

Potwierdzili fakt dokonania kradzieży takiego sprzętu w jednym ze sklepów. Kradzież została zarejestrowana przez monitoring, jednak obsługa nie zdążyła jeszcze zgłosić tego faktu policji. Jeden z mężczyzn kilkanaście minut po otwarciu sklepu, zabrał karton i niezauważony przez pracowników wybiegł z nim ze sklepu. Dzięki intuicji policjantów mienie wartości 1000 złotych zostało odzyskane, a sprawcy zostali zatrzymani. Za dokonanie kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
2 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
2 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
4 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.

Czytaj więcej

#policja #kradziez #katowice