Czytasz: Zuchwała kradzież w Katowicach

Zuchwała kradzież w Katowicach

Ukradli ze sklepu robot kuchenny.

Policjanci z grupy wywiadowców Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, pełniąc służbę w centrum miasta, około godziny 7.30 zauważyli dwóch młodych mężczyzn niosących duży karton w kolorze czarnym.  Ich zachowanie wskazywało, że chcą sprzedać zawartość przenoszonego pakunku przypadkowo przechodzącym osobom.

Po sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że zawartość to nowy, wielofunkcyjny robot kuchenny w oryginalnym opakowaniu, bez widoczych śladów użytkowania. Mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć pochodzenia sprzętu. Funkcjonariusze ustalili, że ten model sprzętu wchodził do sprzedaży promocyjnej właśnie w dniu 12 października. Mając uzasadnione przypuszczenie, że urządzenie może pochodzić z kradzieży, nawiązali w kontakt z kierownikami katowickich sklepów.

Potwierdzili fakt dokonania kradzieży takiego sprzętu w jednym ze sklepów. Kradzież została zarejestrowana przez monitoring, jednak obsługa nie zdążyła jeszcze zgłosić tego faktu policji. Jeden z mężczyzn kilkanaście minut po otwarciu sklepu, zabrał karton i niezauważony przez pracowników wybiegł z nim ze sklepu. Dzięki intuicji policjantów mienie wartości 1000 złotych zostało odzyskane, a sprawcy zostali zatrzymani. Za dokonanie kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej