Czytasz: Zrobili zakupy w czeskim Cieszynie. Grozi im 5 lat więzienia

Zrobili zakupy w czeskim Cieszynie. Grozi im 5 lat więzienia

Poszli po "czekoladę". Wrócili ze 100 gramami marihuany.

Policjanci zauważyli dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn na ul. Zamkowej w Cieszynie. Mundurowi postanowili ich wylegitymować. 30-letni mieszkaniec Ornontowic zaskoczony policyjną kontrolą przyznał, że z terenu Czech przemycił do Polski prawie 100 gramów marihuany.

Narkotyki miał ukryte pod kurtką, zawinięte  w gazetę. Policjanci zarekwirowali zakupy. Jego 26-letni kolega twierdził, że nie wiedział po co jego znajomy szedł do naszych południowych sąsiadów.

 

- On sam, jak twierdził, za granicę wybierał się po czekoladę, a z narkotykami nie ma nic wspólnego. Zapomniał jednak o tym, że w swoim domu miał schowane prawie 2 gramy marihuany, które policjanci znaleźli podczas przeszukania - opisują cieszyńscy policjanci.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnych celach. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Pierwszy z nich odpowie za przemyt i posiadanie narkotyków - grozi mu kara do 5 lat więzienia. Drugi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków - za to przestępstwo można otrzymać wyrok do trzech lat pozbawienia wolności. Oboje przyznali się do zarzucanych czynów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Czytaj więcej