Czytasz: Zostało ci jedzenie po świętach? Podziel się!

Zostało ci jedzenie po świętach? Podziel się!

Nie wyrzucaj świątecznego jedzenia. Podziel się nim z najbardziej potrzebującymi.

Jeśli zostanie ci jedzenie po świętach, daj znać – tak do wzięcia udziału w ważnej akcji zachęcają organizatorzy. Kolejna edycja wydarzenia „Podziel się posiłkiem z Bezdomnymi” rozpocznie się 26 grudnia, a więc w Drugi Dzień Świąt i potrwa do 28 grudnia. Wystarczy zgłosić, że zostało nam jedzenie, a kierowcy przyjadą i odbiorą je od nas. Nasze posiłki trafią do jadłodajni dla ubogich i bezdomnych osób.

Śląskie też może pomóc!

Jeśli chcemy oddać jedzenie lub możemy zostać kierowcami rozwożącymi jedzenie, wypełnijmy formularz dostępny na stronie internetowej. Tam znajdziemy wszystkie szczegóły. Działa też infolinia pod numerem 733 335 179 (26-28 grudnia).

W naszym regionie w akcji biorą udział Cieszyn, Chorzów, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Tarnowskie Góry, Jastrzębie Zdrój, Pyskowice, Rybnik i Sosnowiec.

Zaczęło się w Warszawie

- Wszystko zaczęło się w Wielkanoc 2015 roku jak podszedł do mnie młody bezdomny mężczyzna i poprosił o 2 złote. Powiedziałam, że nie dam mu pieniędzy, ale mogę kupić mu jedzenie – opowiada Maria Skołożyńska z akcji „Podzielmy się”. - Poszliśmy do sklepu i tam okazało się, że największym marzeniem mojego nowego znajomego były jajka na twardo. Pomyślałam, że przecież ja mogę pojechać do domu, ugotować mu jajka i przywieźć po kilku godzinach. Umówiliśmy się na popołudnie a ja pojechałam do Babci na Wielkanocne śniadanie. Jak tylko dojechałam do domu to zorientowałam się, że przecież my mamy za dużo jedzenia na stole, na pewno wszystkiego nie zjemy - dodaje. 

Wtedy wpadła na pomysł, żeby napisać na Facebooku do swoich znajomych, by nie wyrzucali jedzenia, które zostało im po świętach. Maria odwiedziła kilkadziesiąt domów i zebrała dwa pełne bagażniki jedzenia, które później przekazała Bezdomnym spod Hali Mirowskiej w Warszawie.

Akcję Bożonarodzeniową zorganizowała już dokładniej. Powstało fejsbukowe wydarzenie „Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi".

Teraz do akcji dołączyli kierowcy, którzy rozwożą jedzenie i miasta, w których można pomóc. Działa strona internetowa i Facebook.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje