Czytasz: Policjanci promują... czytanie książek

Policjanci promują... czytanie książek

Śląscy policjanci wystartowali w I Rajdzie Rowerowym "Odjazdowy Bibliotekarz".

 


Miłośnicy turystyki kolarskiej spotkali się wczoraj na starcie I żorskiego Rajdu Rowerowego, który zorganizowany został pod nazwą "Odjazdowy Bibliotekarz". Ideę popularyzującą czytelnictwo, a zarazem bezpieczeństwo rowerzystów na drogach wsparli nie tylko policjanci, ale też radni i urzędnicy.

 

W zorganizowanym przez bibliotekarzy i Klub Turystyki Rowerowej PTTK "Wandrus" mundurowi wzięli udział w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo w wakacje".
Mieszkańcy Żor, bibliotekarze, urzędnicy, radni i policjanci wystartowali wczoraj w I Rajdzie Rowerowym. Jego głównym celem jest nie tylko promowanie bibliotek i czytelnictwa, ale też popularyzacja turystyki rowerowej, czy zwrócenie uwagi na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych.

Uczestnicy do przejechania mieli 18-kilometrową trasę, na której oczekiwały na nich liczne zadania i konkurencje. Przez trzy godziny, zmierzając do celu, rozwiązywali zagadki i łamigłówki, czy pokonywali specjalny tor przeszkód. Na mecie zlokalizowanej na terenie głównej siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach przywitani zostali natomiast poczęstunkiem i zaproszeniem do dalszej, wspólnej zabawy.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z miejscowej drogówki. Nie tylko spotkali się z nimi na linii startu, ale i pomagali przemierzać najtrudniejsze odcinki trasy. Przez cały czas towarzyszył im również dzielnicowy, który na co dzień pełni służbę w patrolu rowerowym, a także inni policjanci, którzy na wydarzenie przybyli nawet całymi rodzinami. Najmłodszych rowerzystów wspierał z kolei "Sznupek" – maskotka śląskiej Policji, który trasę I Rajdu Rowerowego pokonał, ku uciesze dzieci, na kierownicy policjantki biorącej udział w imprezie.

Sobotnie wydarzenie to nie pierwsza inicjatywa bibliotekarzy, w którą angażują się policjanci. Od wielu lat aktywnie wspierają oni ideę czytelnictwa i uczestniczą licznie w podobnych akcjach.

Czytaj więcej