Czytasz: Zobaczcie "patriotyczne peleryny". Jarosław Kaczyński już taką ma

Zobaczcie "patriotyczne peleryny". Jarosław Kaczyński już taką ma

W weekend na kolejną męską wyprawę wybrali się Jarosław Kaczyński i Joachim Brudziński. I zaskoczyli internautów... wycieczkową modą.

Szczyt Koziarz w grzbiecie głównym Pasma Radziejowej w Beskidzie Sądeckim, pomiędzy Jaworzynką (936 m) a Suchym Groniem (855 m) nigdy jeszcze czegoś takiego nie widział. Ubrani w „patriotyczne peleryny”, biało-czerwone plastiki z orłem, wspięli się nań przywodcy PiS-u z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Szczyt  zdobywali z ojcem Zdzisławem Tokarczykiem. Był tam także m.in. minister gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

W niedzielę wieczorem Joachim Brudziński podzielił się na Twitterze zdjęciami z tej wyprawy. 

Na początek napisał, że łatwo nie było. Wiadomo, deszcz i mgła, ale dali radę:

Twitty pokazują, jak bardzo panowie przywiązani są do naszej ojczyzny, gdy na męską wyprawę założyli biało-czerwone peleryny.

Gdy wszyscy w końcu strudzeni dotarli na szczyt Koziarza,  pod wieżą widokową zrobili sobie wspólne zdjęcie. I wtedy wszyscy zobaczyliśmy to, co zobaczyliśmy, czyli  „Patriotyczne peleryny” w całej okazałości. 

Tylko wicemarszałek Brudziński pozostał w barwach ochronnej zieleni, lecz od razu się wytłumaczył, że swoj egzemplarz peleryny oddał ojcu Tokarczykowi.

To nie pierwszy raz, gdy prezes Prawa i Sprawiedliwości spędzał czas wolny w towarzystwie wicemarszałka Joachima Brudzińskiego. Byli już wcześniej m.in. nad Zalewem Szczecińskim. Wtedy jednak w zwyczajnych kurtkach. 

Nowe ubrania polityków już teraz są hitem sieci.  

Czytaj więcej