Czytasz: Zobacz Jamesa Bonda z samochodu

Zobacz Jamesa Bonda z samochodu

Dziś rusza 5. Festiwal Kina Samochodowego. Jakie filmy zobaczymy?

Jeśli lubisz kino i jesteś zmotoryzowany, to mamy dobrą wiadomość!

W listopadowe wieczory zapraszamy zmotoryzowanych kinomaniaków do samochodowego kina, tym razem pod znakiem filmów akcji. W repertuarze znalazły się trzy filmy o przygodach Agenta 007, w którego rolę wcieliło się trzech różnych aktorów: Sean Connery jako pierwszy James Bond w filmie “Dr No”, George Lazenby, który wcielił się w tę rolę tylko raz w filmie “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości” oraz Roger Moore w jubileuszowym, bo 10. odcinku o przygodach brytyjskiego agenta - “Szpieg, który mnie kochał”.

Tegoroczna edycja odbędzie się na parkingu A przy siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac W. Kilara 1, Katowice).

Seanse rozpoczynają się o godzinie 20, wjazd na parking będzie możliwy już po godzinie 19. Kierowcom radzimy wcześniej przetestować sprawność radioodbiorników i widoczność w przedniej szybie. Warto zabrać także koce – listopadowe wieczory bywają chłodne. Wstęp wolny.

PROGRAM:

13.11, godz. 20 - "Dr No" (reż. Terence Young, 1962, 110 minut)

14.11, godz. 20 - "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" (reż. Peter R. Hunt, 1969, 136 minut)

15.11, godz. 20 - "Szpieg, który mnie kochał" (reż. Lewis Gilbert, 1977, 125 minut)

***

Pierwszy seans kina samochodowego odbył się w 1933 roku w Stanach Zjednoczonych. Do Polski moda przeniknęła 60 lat później. Hitem kina stały się przedpremierowe pokazy filmów: „Cztery wesela i pogrzeb”, który otwierał działalność kina, „Flinstonowie” z udziałem aktorów przebranych za postaci z filmu i pokazem fajerwerków oraz „Gliniarz z Beverly Hills III”, na którego seans przyjechało tylu widzów, że oczekujące na wjazd samochody kompletnie zablokowały ulice dojazdowe.

Czytaj więcej