Czytasz: Gdzie kupić najtańsze znicze?

Gdzie kupić najtańsze znicze?

Porównujemy ceny przed świętem zmarłych

To już ostatni dzwonek na zakupy. W środę święto Wszystkich Świętych. Gdzie kupić najtaniej znicze i dąbki? Sprawdziliśmy w popularnych dyskontach.

Wszystkich Świętych 2017: Ceny chryzantem

Biedronka i Lidl idą łeb w łeb. Za chryzantemy w donicy w obydwóch sklepach zapłacimy tle samo, czyli 7,99 zł, ale kiedy wczytamy się w szczegóły promocji, okazuje się, że te z sieci Lidl są wyższe. Przy zakupie chryzantemy w Biedronce otrzymamy jednak jeden znicz gratis. Za niecałe 10 zł kupimy za to w Lidlu chryzantemy w doniczce o wysokości aż 35 cm, a także duży okrągły dąbek.

Wszystkich Świętych 2017: ceny zniczy

Ceny zniczy w zależności od wielkości wahają się tu od blisko 10 do 1,70 zł, najtańsze są oczywiście same wkłady do zniczy. Biedronka kusi do zakupu zniczy w pakietach, wówczas jest taniej „kup 4 w cenie 3”. I tak za mały znicz parafinowy zapłacić tu trzeba 1,79 zł, wkład olejowy kosztuje natomiast 2,19.

Auchan oferuje chryzantemy za 8,69 zł o średniej wysokości 17 cm, za znicz szklany o wysokości 24 cm zapłacić trzeba 1,99 zł. W Tesco natomiast chryzantema wielokwiatowa kosztuje 9,99 zł a znicz szklany 1,49 zł. Taka sama cena za kwiaty obowiązuje w sklepie Aldi, ale dostępne są tu też dąbki cenie takiej samej jak w Biedronce i Lidlu. Za niecałe 7 zł dąbki kupimy też w Netto.

W tym roku z racji pogody i nieustających opadów deszczu na cmentarz przydadzą się również kamienie. Jeżeli nie chcemy stać w błocie i drobne kamyczki wysypać wokół grobów bliskich to za 20 kg worek zapłacimy około 10 zł.

Promocje w sklepach obowiązują do jutra lub do wyczerpania zapasów.

Czytaj więcej