Czytasz: Serial "Diagnoza": Znani aktorzy wrócili na Śląsk

Serial "Diagnoza": Znani aktorzy wrócili na Śląsk

- Zadomowiliśmy się tu – mówi o Rybniku Maciej Zakościelny. Byliśmy na planie serialu „Diagnoza”.

Połowę pierwszego sezonu nakręcili w czerwcu. Teraz ekipa serialu „Diagnoza” znów zjechała do Rybnika, by dokończyć zdjęcia do najnowszej produkcji TVN. To ma być serial medyczny inny niż wszystkie, które do tej pory oglądaliśmy w telewizji.

- To serial medyczny z wątkiem kryminalnym. To odróżnia go od przeciętnych seriali medycznych, jakie widzowie znają z telewizji – mówi Dorota Kośmicka, producentka „Diagnozy”.

- Główna bohaterka, Anna, zostaje wciągnięta w wir wydarzeń, które obserwują widzowie, wchodząc do szpitala w Rybniku. Tutaj rozgrywają się losy bohaterki od pierwszego odcinka – dodaje.

Ostaszewska, Bohosiewicz, Zakościelny

W rolę Anny Nowak, która trafia do szpitala z zanikiem pamięci, wciela się Maja Ostaszewska. Zobaczymy też Adama Woronowicza, Magdę Popławską, Sonię Bohosiewicz i Macieja Zakościelnego.

- Gram chirurga Michała Wolskiego. Po wizytach w szpitalu odkryłem, że ciekawie byłoby zagrać lekarza. Tym bardziej chirurga, bo to prestiżowy zawód, wręcz taki szpitalny „bóg” - mówi Maciej Zakościelny.

I zdradza nieco z serialowej fabuły: - Gdyby Anna trafiła do innego szpitala, nie byłoby tak ciekawie jak u nas. Kobieta jest nieźle uwikłana i przed trafieniem do szpitala sporo się u niej działo. Każdy odcinek przybliża nas do rozwiązania zagadki. To powinno zaciekawić widzów.

Maciej Zakościelny mówi nam o tym, że nie lubi iść na kompromisy i skakać z planu na plan. Zobaczcie wideo:

Rybnik stał się aktorem

„Diagnoza” powstaje w warszawskim studiu zaaranżowanym na wnętrze szpitala. Przede wszystkim jednak kręcą w Rybniku. Kampus wydziału Biznesu, Finansów i Administracji Uniwersytetu Ekonomicznego zagrał szpital. Zdjęcia powstają też na placu Jana Pawła II przed bazyliką, w parku tematycznym, na rynku, ul. Kościuszki, skwerze przy ul. Raciborskiej, ul. Gliwickiej, ul. Na Górze, ul. Góreckiego i w Chwałowicach przy familokach.

- Zadomowiliśmy się tu i te budynki wydają się nasze. Nawet jeśli w Warszawie kręcimy sceny z wnętrza szpitala, to musimy sobie wyobrazić, że nadal jesteśmy na Śląsku, z mentalnością i problemami, które tutaj są – tłumaczy Zakościelny.

Rybnik stał się aktorem i serial ma wypromować to śląskie miasto. Rola w filmie kosztowała miasto 370 tys. złotych.

- Liczymy na wsparcie i oglądanie serialu przez mieszkańców Śląska. Wyjechaliśmy specjalnie ze studia, by pokazać ciekawy fragment naszego kraju – mówi Kośmicka.

Emisja pierwszego sezonu serialu, czyli w sumie 13 odcinków, ma rozpocząć się 5 września o godz. 21:30 w stacji TVN.

Czytaj więcej