Czytasz: Zmierz się z trasami wyznaczonymi przez komandosów z Lublińca!

Zmierz się z trasami wyznaczonymi przez komandosów z Lublińca!

01:47
Będzie aktywnie, rodzinnie i... ekstremalnie!

Panie i Panowie, maniacy, biegacze i aktywni - zapraszamy na Silesion Extreme Run!

1 maja pobiegniemy wspólnie w biegu Silesion Extreme Run. Trasa wiedzie przez piękne rejony Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Po drodze miniemy dwa zamki - Bobolice i Mirów. 

Przygotowaliśmy dla Was 3 trasy. Pierwsza, 5 kilometrowa, to bieg rodzinny. Druga, 10 kilometrów, dla zapalonych biegaczy. I trzecia - ekstremalna - dla prawdziwych twardzieli. Dla tych, którym nawet maraton to mało. Przed nimi starcie z 50 kilometrami traktów, ścieżek i leśnych ostępów. 

W bazie zlokalizowanej wokół fantastycznego zamku Bobolice, czekamy na Was z masą atrakcji. Kuchnia, gry i zabawy dla dzieci, możliwość podziwiania cudów motoryzacji, koncerty ale przede wszystkim trasa i bieg. Wyzwanie. Emocje. Rywalizacja. Musisz tam być.

Trasy wyznaczyli komandosi z Lublińca

Wszystkie trasy wyznaczyli dla nas komandosi z Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca. Krótsze trasy prowadzą między dwoma zamkami – Bobolicami i Mirowem. Najsłuższa, 50-kilometrowa, pobiegnie z Bobolic do Złotego Potoka, pięknej miejscowości położonej wśród lasów i nad jeziorem Amerykan. Trasa w większości przebiegnie czerwonym szlakiem, czyli Szlakiem Orlich Gniazd. Łączy on Kraków z Częstochową i został wytyczony przez jurajskie zamki i warownie.

Czytaj więcej