Czytasz: Zmiany w Oscarach. Jaka będzie kolejna gala? [WIDEO}

Zmiany w Oscarach. Jaka będzie kolejna gala? [WIDEO}

Ostatnia ceremonia rozdania Oscarów miała najniższą oglądalność. Rada wprowadza nowości.

Jubileuszowa 90 oscarowa gala nie przyciągnęła ludzi przed ekrany telewizora. Odnotowano najniższe wyniki oglądalności w ciągu ostatnich 18 lat. Rada zarządzająca Amerykańską Akademią Sztuki i Wiedzy Filmowej wprowadza więc zmiany, które mają przywrócić ceremonii dawną popularność. 

Relacja telewizyjna z tego wydarzenia zostanie skrócona do 3 godzin. Przy takim założeniu część nagród, z mniej popularnych kategorii, zostanie wręczona podczas przerw reklamowych. Aby widzowie nie poczuli się pokrzywdzeni, zwycięskie momenty zostaną zmontowane i wyemitowane w późniejszej części transmisji.

Akademia zamierza także wprowadzić nową kategorię - "Film popularny". To szansa dla wszystkich komercyjnych projektów, które biją rekordy popularności. Spore szanse miałyby takie filmy jak "Czarna Pantera" czy "Avengers: Wojna bez granic". Nie wiadomo jeszcze, czy ta zmiana pojawi się już w przyszłym roku. 

źródło: Cover Video/x-news

Pojawiają się też wątpliwości, czy obecność nowej kategorii nie zniechęci członków Akademii do uwzględniania "popularnych" czy "gatunkowych" tytułów w kategorii "Najlepszy film". 

A wy jak uważacie?