Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiana przebiegu trasy rowerowej nr 5 przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej w Katowicach

Zmiana przebiegu trasy rowerowej nr 5 przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej w Katowicach

Trasa rowerowa nr 5 – na odcinku biegnącym od ronda w pobliżu cmentarza przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej – od poniedziałku 31 lipca będzie poprowadzona alternatywną drogą. To konieczne ze względu na rozpoczęcie nowej inwestycji drogowej.

Trasa rowerowa nr 5 na czas robót, które mają potrwać do września 2024 roku, będzie poprowadzona drogą rowerową wzdłuż ul. Gospodarczej. Rowerzyści jadący z kierunku Doliny 5 Stawów po dotarciu do ul. Szopienickiej będą mogli pojechać na północ w stronę Nikiszowca lub na południe, by dojechać do dzielnicy Giszowiec.

Zmiana związana jest z rozpoczęciem prac budowlanych przy realizacji nowego połączenia drogowego. Budowana droga zostanie poprowadzona od ronda przy przystanku Kolonia Amandy w kierunku ul. Porcelanowej, zapewniając poprawę obsługi komunikacyjnej dla podmiotów gospodarczych zlokalizowanych wzdłuż tej ulicy, w tym zrewitalizowanych obiektów Porcelany Śląskiej, będącej elementem Śląskiego Szlaku Zabytków Techniki. To jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego połączenia inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna z ul. Mickiewicza, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *