Czytasz: Zmiana czasu na zimowy w śląskim zoo

Zmiana czasu na zimowy w śląskim zoo

Sprawdźcie jak do zimy przygotowują się zwierzęta.

W nocy z 28 na 29 października przestawimy zegarki z godziny 3 na 2. Spać o godzinę dłużej będą nie tylko ludzie, ogromne zmiany przed zimą zachodzą też w świecie przyrody.

Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2017 roku?

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

– Zwierzaki przygotowują się do zimy! Jedne zmieniają futro na cieplejsze, drugie gromadzą zapasy, a jeszcze inne zapadają w sen zimowy. Chcesz dowiedzieć się, gdzie przesypiają zimę nasze niedźwiedzie, dokąd odlatują nasze ptaki i jak do zimy przygotowują się egzotyczne zwierzęta mieszkające w zoo? Koniecznie odwiedź nas 28 października – zachęca Śląski Ogród Zoologiczny.

W następną sobotę o godz. 10 w pawilonie dydaktycznym zoo odbędą się ptasie warsztaty dla dzieci. Dwie godziny później rozpocznie się pokazowe karmienie małych pand i spotkania z opiekunami zwierząt, którzy opowiedzą o tym, co zwierzęta robią zimą i jak się do niej przygotowują. Kolejne zajęcia odbędą się o godz. 12:30 w hali wolnych lotów, o godz. 13 na wybiegu bizonów podziwiać będzie można ssaki kopytne a o godz. 14:15 na wybiegu niedźwiedzi brunatnych niedźwiedzie.

Zmiana czasu. To już niedługo!

- Jeśli chcecie umilić zwierzętom nadchodzącą zimę, możecie przynieść dla nich smakołyki! Na terenie ogrodu pojawią się specjalne kosze, w których będzie można je zostawić. Tym, którzy nie są pewni, czym obdarować zwierzaki przypominamy, że do ulubionych przysmaków naszych zwierzaków należą: jarmuż, marchew, kalarepa, cykoria, seler, seler naciowy, sałata, żołędzie i miód – zachęcają organizatorzy spotkań w śląskim zoo.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
około 1 godziny temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
około 1 godziny temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
2 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
2 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
4 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.