Czytasz: Zmiana czasu na zimowy w śląskim zoo

Zmiana czasu na zimowy w śląskim zoo

Sprawdźcie jak do zimy przygotowują się zwierzęta.

W nocy z 28 na 29 października przestawimy zegarki z godziny 3 na 2. Spać o godzinę dłużej będą nie tylko ludzie, ogromne zmiany przed zimą zachodzą też w świecie przyrody.

Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2017 roku?

Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?

– Zwierzaki przygotowują się do zimy! Jedne zmieniają futro na cieplejsze, drugie gromadzą zapasy, a jeszcze inne zapadają w sen zimowy. Chcesz dowiedzieć się, gdzie przesypiają zimę nasze niedźwiedzie, dokąd odlatują nasze ptaki i jak do zimy przygotowują się egzotyczne zwierzęta mieszkające w zoo? Koniecznie odwiedź nas 28 października – zachęca Śląski Ogród Zoologiczny.

W następną sobotę o godz. 10 w pawilonie dydaktycznym zoo odbędą się ptasie warsztaty dla dzieci. Dwie godziny później rozpocznie się pokazowe karmienie małych pand i spotkania z opiekunami zwierząt, którzy opowiedzą o tym, co zwierzęta robią zimą i jak się do niej przygotowują. Kolejne zajęcia odbędą się o godz. 12:30 w hali wolnych lotów, o godz. 13 na wybiegu bizonów podziwiać będzie można ssaki kopytne a o godz. 14:15 na wybiegu niedźwiedzi brunatnych niedźwiedzie.

Zmiana czasu. To już niedługo!

- Jeśli chcecie umilić zwierzętom nadchodzącą zimę, możecie przynieść dla nich smakołyki! Na terenie ogrodu pojawią się specjalne kosze, w których będzie można je zostawić. Tym, którzy nie są pewni, czym obdarować zwierzaki przypominamy, że do ulubionych przysmaków naszych zwierzaków należą: jarmuż, marchew, kalarepa, cykoria, seler, seler naciowy, sałata, żołędzie i miód – zachęcają organizatorzy spotkań w śląskim zoo.

Czytaj więcej