Czytasz: Zmarł 26-latek skatowany przez grupę mężczyzn

Zmarł 26-latek skatowany przez grupę mężczyzn

Lekarzom nie udało się uratować życia 26-latka, skatowanego przed tygodniem w Rudzie Śląskiej pałkami i kijami bejsbolowymi.

Mężczyzna zmarł w szpitalu. Policja szuka jago oprawców - prawdopodobnie było ich około dziesięciu. Śledztwo w tej sprawie trwa. 

PSEUDOKIBICE Z RUDY ŚLĄSKIEJ SKATOWALI 26-LATKA

Tłem pobicia porachunki kiboli Górnika i Ruchu

Informację o śmierci pobitego mężczyzny przekazał we wtorek PAP rzecznik policji w Rudzie Śląskiej asp. Arkadiusz Ciozak. Wcześniej informowało o tym radio RMF FM. Według mediów, tłem pobicia były porachunki pseudokibiców. 

Do pobicia doszło przed tygodniem w miniony wtorek wieczorem w rudzkiej dzielnicy Orzegów. Około 10 sprawców pobiło trzech młodych mężczyzn: dwóch nastolatków i 26-latka, który doznał poważnych obrażeń i w bardzo ciężkim stanie, nieprzytomny, trafił do szpitala. Dwaj pozostali pokrzywdzeni nie wymagali hospitalizacji.

Bili pałkami i kijami bejsbolowymi

Napastnicy posługiwali się pałkami i kijami bejsbolowymi, nie przestawiali bić i kopać swej ofiary nawet po tym, jak upadła na ziemię. Część sprawców była zamaskowana. Zajście zarejestrowały kamery monitoringu, nagrania są analizowane w śledztwie. Dotychczas nie zatrzymano żadnego z napastników. 

Według regionalnych mediów, pobicie to wynik porachunków grup pseudokibiców Górnika Zabrze i Ruchu Chorzów. Policjanci nie komentują tych informacji. (PAP)

Czytaj więcej