Czytasz: Złóż wniosek o 500+ jeszcze w październiku

Złóż wniosek o 500+ jeszcze w październiku

Zobacz gdzie i jak złożyć wniosek.

1 października ruszył nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500+”, który potrwa do końca września 2018 r. Dzięki złożeniu wniosku jeszcze w październiku można liczyć na otrzymanie wsparcia z wyrównaniem.

Do programu „Rodzina 500+” można dołączyć w każdej chwili, jednak złożenie wniosku o świadczenie do końca października to gwarancja otrzymania go z wyrównaniem, na cały okres świadczeniowy. Dotrzymanie tego terminu spowoduje bowiem, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia br.

Startuje nabór wniosków na 500 plus

Wniosek 500 plus: Co z wnioskami złożonymi po 31 października?

Złożenie wniosku 500 plus później niż w październiku spowoduje, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu świadczeniowego. Oznacza to, że jeśli wniosek zostanie złożony w listopadzie, to ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego oraz wypłata świadczeń (przysługujących bez wyrównania, od miesiąca złożenia wniosku) nastąpi maksymalnie do 31 stycznia następnego roku. Jeśli zaś wniosek zostanie złożony w okresie od 1 grudnia do 31 stycznia następnego roku, nastąpi to najpóźniej z końcem lutego.

Wniosek 500 plus: Jak i gdzie złożyć wniosek?

Wniosek o wsparcie w ramach programu „Rodzina 500+” można złożyć:

  • osobiście w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania,
    za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
  • online przy pomocy jednego z 4 kanałów - ministerialnego portalu Emp@tia, strony obywatel.gov.pl, PUE ZUS – Platformy Usług Elektronicznych ZUS oraz bankowości elektronicznej (więcej o składaniu wniosków online dowiedzieć się można tutaj).

Dodatkowe informacje o programie „Rodzina 500 plus” dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod adresem.

500 PLUS - wniosek pdf 

Czytaj więcej