Czytasz: Złotówki w App Store
Za zakupy w App Store i iTunes zapłacisz w złotówkach. Ale będzie drożej.

W ciągu tygodnia Apple dopuści płatności w walutach dziewięciu krajów. Oprócz złotówek transakcje w App Store, iTunes, iBook Store i Apple Music będzie można realizować w peso, kunach, solach, lewach, koronach, forintach i lejach. Dotychczas zakupy w Chile, Kolumbii, Chorwacji i Peru rozliczane były w dolarach. W Polsce, Bułgarii, Czechach, Rumunii i Węgrzech obowiązywał cennik euro.

W informacjach rozesłanych do użytkowników Apple czytamy, że po zmianie waluty wszystkie zamówienia w przedsprzedaży i subskrypcje będą rozliczane w złotych.

Będzie drożej

Przewalutowanie ma odbywać się nie na podstawie kursów walut, ale cennika przyjętego przez firmę. Najniższa stawka w App Store, to 0,99$ i €0,99. Przy obecnej wartości polskiej waluty aktualna cena, to ok. 3,75 zł w przypadku dolarów i 4,20 zł za zakupy w euro. Pierwszy poziom w cenniku App Store dla Polski, to 4,99 zł. Zmianie ulega także cennik za subskrypcje. Tutaj najniższa cena, to 0,99 zł

Karty podarunkowe

Apple zachęca, aby już teraz wykorzystać środki otrzymane jako upominki. Przewalutowanie może spowodować problemy zarówno w wyświetlaniu wysokości dostępnych środków, jak i korzystaniu z nich.

- Prosimy przy najbliższej okazji zrealizować salda na upominki. W trakcie przeliczania walut, mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem, korzystaniem lub realizacją środków kredytu sklepowego - czytamy w komunikacie

W komunikacie wysłanym do użytkowników Apple nie podało konkretnej daty wprowadzenia złotówek do swoich sklepów, ale na swoich stronach informuje, że może do tego dojść w ciągu 7-10 dni.

Czytaj więcej