Czytasz: Zjednoczona Prawica o dobrej zmianie

Zjednoczona Prawica o dobrej zmianie

Konferencja Jarosława Kaczyńskiego, Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry.

Jako pierwszy przemówił Jarosław Kaczyński: 

- Jesteśmy razem i będziemy razem iść tą drogą, która prowadzi nas do sukcesu. Zauważamy akceptację społeczną dla wprowadzanych zmian.

Chcę podkreślić jedność naszego obozu; jesteśmy jedną rodziną idącą w jednym kierunku. Jestem mocno przekonany, że w tej jedności uczestniczy także prezydent- podkreślił Jarosław Kaczyński.

Droga Zjednoczonej Prawicy prowadzi do "sukcesu"; nie chodzi tutaj o sukcesy naszych partii, chodzi o sukcesy Polski, chodzi m.in. o rozwój społeczny, o rozwój gospodarczy i o porządkowanie różnych dziedzin życia publicznego - powiedział Jarosław Kaczyński.

Podkreślił, że Zjednoczona Prawica jest "ciągle razem" i idzie tą drogą, która została wybrana ponad dwa lata temu i która - według niego - prowadzi do "sukcesu".

 "Nie chodzi tutaj o sukcesy naszych partii, chodzi o sukcesy Polski, chodzi o rozwój społeczny, o poprawę sytuacji społecznej, o rozwój gospodarczy, o porządkowanie różnych dziedzin życia publicznego" - mówił prezes PiS. "Robimy to i z satysfakcją - a jednocześnie ogromną wdzięcznością - zauważamy, że to ma społeczne poparcie" - zaznaczył Kaczyński.

 Przekonywał również, że społeczeństwo rozumie i chce realizacji programu Zjednoczonej Prawicy. Według Kaczyńskiego obywatele uważają, że w Polsce "mamy rzeczywiście do czynienia z +dobrą zmianą+". "I ta dobra zmiana jest właśnie zmianą dla Polaków, dla wszystkich Polaków, niezależnie od tego, jakie mają poglądy polityczne, niezależnie od tego, gdzie mieszkają - czy w Warszawie, czy w jakimś mniejszym ośrodku, czy na wsi - jest po prostu zmianą dla narodu"

"Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że jesteśmy wdzięczni" - wskazał Kaczyński. Prezes PiS dziękował za to poparcie, bo - jak dodał - bez niego ugrupowanie rządzące nie byłoby w stanie wprowadzać zmian w Polsce.

Jarosław Gowin powiedział:

Chcemy głębokich zmian, ewolucyjnych, wyduskutowanych z Polakami; zapewniających dynamiczny rozwój gospodarczy, silne państwo.

Zmian, ewolucyjnych, zmian wydyskutowanych z Polakami, ale takich, które zapewnią dynamiczny rozwój gospodarczy, zamożność obywateli i siłę państwa - powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Gowin podczas konferencji liderów Zjednoczonej Prawicy, podkreślił znaczenie reform, które realizuje rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wymienił w tym kontekście realizowaną przez jego resort - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - reformę szkolnictwa wyższego.

Podkreślił, że jest ona ważna, bo "dotyczy środowiska szczególnie istotnego z punktu widzenia rozwoju Polski". "Warto współpracować z takimi grupami zawodowymi, grupami społecznymi jak świat nauki, świat akademicki i na pewno w toku dialogu wypracujemy rozwiązania, które ewolucyjnie pchną do przodu najpierw polskie uczelnie, polską naukę, a potem także całą polską gospodarkę i polskie państwo" - powiedział lider Polski Razem.

Gowin podkreślił, że jedność Zjednoczonej Prawicy jest faktem. Dodał, że obóz rządzący nie tylko zachowuje jedność, ale również się rozszerza.

Przypomniał, że na listopadowym kongresie Polski Razem, Zjednoczona Prawica rozszerzy się o nowe środowiska: republikańskie, wolnościowe, chrześcijańsko-demokratyczne i samorządowców, które "dostrzegają w działaniach rządu szansę dla swoich małych ojczyzn".

Zbigniew Ziobro oświadczył:

"Jesteśmy razem i dzięki temu możemy realizować wielki projekt dobrej zmiany w Polsce. Realizować nasze zobowiązania, które zaciągnęliśmy wobec naszych wyborców, udowadniając, że demokracja działa, że mandat demokratyczny ma dla nas swoje znaczenie i zobowiązanie" - powiedział Ziobro w sobotę podczas wspólnego wystąpienia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i liderem Polski Razem Jarosławem Gowinem.

 "Mogę wyrazić tylko i wyłącznie jeszcze raz wielką radość z tego, że na co dzień udowadniamy, że właśnie w ten sposób wspólnie działając, możemy zmieniać obraz państwa, które było do tej pory kojarzone z państwem działającym tylko teoretycznie; państwem, które jest silne wobec słabych, a słabe wobec silnych; państwem, które stawało się +zieloną wyspą+ dla oszustów" - dodał. (PAP)

Czytaj więcej