Czytasz: Zimno? To mróz znad Skandynawii

Zimno? To mróz znad Skandynawii

Prognoza pogody na 24 i 25 lutego.


Jak informuje IMGW, Północna część Europy jest w zasięgu wyżu znad Skandynawii, południowa natomiast w zasięgu płytkich ośrodków niżowych znad Morza Śródziemnego i Bałkanów. Nad Polską rozbuduje się klin wyżu znad północnej Skandynawii, cały kraj znajduje się w zasięgu mroźnego powietrza arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie wzrastać.

W Katowicach rano -7, ale odczuwalna aż -13 st. C. W dzień maksymalnie do -3 stopni C. Uwaga, sypie śnieg. Na drogach słaba widoczność.  Wiatr: 14 km/h. Ciśnienie: 1023 hPa.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na północy i zachodzie. Okresami przelotne opady śniegu, przeważnie w południowej połowie kraju i na wybrzeżu. Temperatura maksymalna od -9 st. na północnym wschodzie, około -5 st. w centrum, do -2 st., -1 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, początkowo w porywach do 65 km/h, północny i północno-wschodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z rozpogodzeniami, głównie w zachodniej połowie kraju. Miejscami, zwłaszcza na terenach podgórskich i na wybrzeżu opady śniegu. Temperatura minimalna od -16st. na północnym wschodzie do -12 st. w centrum i -8 st. na Pomorzu Zachodnim, cieplej na zachodnim wybrzeżu około -5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od -10 st. na północnym wschodzie, około -7st. w centrum, do -2 st., -1 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, północno-wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -6 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna - 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. (PAP)

Czytaj więcej