Czytasz: Zimna Zośka? Przymrozki nam nie grożą!

Zimna Zośka? Przymrozki nam nie grożą!

Pomimo zapowiedzi, tradycyjna Zimna Zośka nas nie zaskoczyła. Przymrozków nie było. Jaka będzie pogoda dziś i jutro? Sprawdź.

Dziś wypada tzw. Zimna Zośka, czyli jedno ze zjawisk klimatycznych, które polega na nieplanowanych wiosennych przymrozkach.

>> CZYTAJ: SKĄD WZIĘŁA SIĘ ZIMNA ZOŚKA? <<

Na szczęście przymrozki w najbliższych dniach nam nie grożą. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach? Sprawdź.

PROGNOZA POGODY, PONIEDZIAŁEK 15 MAJA

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz basen Morza Bałtyckiego są w zasięgu niżów, na pozostałym obszarze kontynentu dominują słabe wyże. Polska jest w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia, w obszarze frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie.

W poniedziałek na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W burzach wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C do 22 st.C, a na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 15 st.C do 18 st.C. Wiatr słaby, zmienny. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w centrum oraz na wschodzie i południu Polski zanikające burze. Na północnym wschodzie Polski wysokość opadu w burzach do 15 mm. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 8 st.C do 12 st.C, w dolinach górskich od 6 st.C do 8 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 60 km/h.

PROGNOZA POGODY - WTOREK, 16 MAJA

We wtorek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu Zachodnim wieczorem wzrastające do dużego z opadami deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, w centrum oraz na wschodzie i południu Polski miejscami burze. W burzach wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 st.C na północnym wschodzie do 22 st.C na południowym zachodzie, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 14 st.C do 17 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu przelotne opady deszczu, możliwa burza. Maksymalna wysokość opadu w czasie burzy 15 mm. Temperatura maksymalna 21 st.C. Wiatr słaby, zmienny, w czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Maksymalna wysokość opadu 10 mm. Temperatura minimalna 10 st.C. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

We wtorek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st.C. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PROGNOZA POGODY KATOWICE

Czytaj więcej