Czytasz: Zielono-niebieski kolor przestraszy quady?

Zielono-niebieski kolor przestraszy quady?

Rozjeżdżają leśne dukty, płoszą zwierzęta, są też niebezpieczni dla spacerowiczów. Czy Zielono-Niebiescy wygrają z quadami?

Mandaty im niestraszne. Bardziej liczy się adrenalina. Wiedzą o tym m.in. spacerujący przy dąbrowskiej Pogorii IV. Tutaj z quadem spotkać można się kilka razy w ciągu dnia. - W większość towarzyszy temu ogromny ryk, chmura pyłu i widok uciekających spod kół ludzi - żali się nam jeden z czytelników. Teraz miłośników takiej jazdy powstrzymać ma… kolor zielono-niebieski.

Akcja już ruszyła

O czym mowa? O wspólnych patrolach Zielono-Niebieskich, czyli dąbrowskich policjantów i służby leśnej. - Akcja już ruszyła. W jej ramach będziemy razem patrolowali wytypowane rejony uczęszczane przez quadowców. Ustawa o lasach, poza nielicznymi wyjątkami, zakazuje poruszania się tutaj pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami - zaznacza Mariusz Miszczyk, rzecznik prasowy policji w Dąbrowie Górniczej.

fot: Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

O ile skurczy się nasz portfel?

Dąbrowska komenda przypomina, że łamanie tego zakazu zagrożone jest karą grzywny. W postępowaniu mandatowym do 500 złotych, lub przy zbiegu wykroczeń - do 1000 złotych. - A w razie skierowania sprawy do rozstrzygnięcia przez sąd, może być wymierzona kara grzywny do 5000 złotych - zaznacza aspirant Miszczyk.

- Niestety, nielegalne rajdy po lasach cieszą się niesłabnącą popularnością. Według naszego rozpoznania, amatorzy leśnej jazdy upodobali sobie tereny wokół dąbrowskiego pojezierza – przyznaje rzecznik.

Zapewnia, że wspólne patrole terenów leśnych w dni wolne od pracy i o niestandardowych godzinach, będą powtarzane.

Czytaj więcej