Czytasz: Zielone osiedle projektu Koniecznego

Zielone osiedle projektu Koniecznego

W Gliwicach budują osiedle. Nowoczesne domy otoczone drzewami powstają z myślą o rodzinach. W projekcie rządzi natura.

Osiedle Leśna Ostropa to najnowsze miejsce na mapie Gliwic. Jedenastohektarowy, zielony obszar został podzielony na 93 działki budowlane. Wszelkie obiekty usytuowano tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturalny ekosystem. Inwestor nie chciał wycinać drzew. Miejsce ma być wyjątkowe. Sosny, dęby i buki mają tworzyć klimat osiedla, jakiego jeszcze nie było. 

Jaka będzie ostropa? 

Projekt osiedla zakłada budowę 3 typów budynków jednorodzinnych wolnostojących o powierzchni od 139 m2 do 210 m2 oraz rezydencje o powierzchni 265 m2. Wszystkie budynki będą spójne. Do kompleksu będzie można dojechać od Kozłowa, ul. Ułańską, a od Gliwic będzie można dojechać ulicą Ciesielską.

Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna Roberta Koniecznego KWK Promes.

Jak zaznacza inwestor, Leśna Ostropa to połączenie natury z infrastrukturą. Osiedle pozwala na obcowanie z naturą. Przestrzeń z otoczona jest lasem oraz polami. Na osiedlu nie pojawią się progi spowalniające, drzewa będą pełnić ich rolę. Wokół kompleksu powstanie ścieżka rowerowa. Będzie to jedno z najładniejszych osiedli w Polsce? 

Zamieszkaj w Gliwicach

Inwestycja już ruszyła. - Sprzedajemy działki z projektem oraz pozwoleniem na budowę. Klient wybiera działkę z domem i podpisujemy umowę przedwstępną.. Następnie występujemy do miasta o pozwolenie na budowę. Jeśli już je mamy umawiamy się na podpisanie aktu notarialnego - wyjaśnia Lucyna Marchewicz z firmy Wektor Inwestycje. - Od tej chwili klient buduje dom sam, może również skorzystać z pomocy naszych firm partnerskich - dodaje. 

Plan zagospodarowania osiedla.

Pierwsze pozwolenia na budowę zostały już wydane. Wkrótce powstanie 12 pierwszych domów, ich budowa nie może trwać więcej niż 5 lat. W każdym projekcie dokładnie opisano, jak powinny wyglądać budynki. Najmniejsze szczegóły są ważne. - Jeśli chodzi o wykończenie zewnętrzne, powstał katalog materiałów, z którego trzeba korzytać. W nim określone są rodzaje dachówki, ogrodzenie i elewacji - zaznacza Marchewicz.

CZYTAJ TAKŻE: GLIWICKIE OSIEDLE DLA SENIORÓW. RUSZYŁA BUDOWA

Zgodnie z najnowszymi informacjami, 13 domów zostało sprzedanych a kolejne 9 zarezerwowanych. Na nowych nabywców czeka jeszcze 71 mieszkań. Zielone osiedle to nie tylko budynki mieszkalne na terenie ma powstać Obiekt Klubowy z zapleczem konferencyjnym, gastronomicznym, fitness oraz SPA. Całość projektu tworzy zamkniętą enklawę mieszkaniową.

źródło: http://www.nowiny.gliwice.pl/

Czytaj więcej