Czytasz: Zepsute schody na dworcu PKP w Katowicach... doczekały się piosenki! [WIDEO]

Zepsute schody na dworcu PKP w Katowicach... doczekały się piosenki! [WIDEO]

Ruchome, przynajmniej z założenia, schody na katowickim dworcu PKP cieszą się sporą (anty)popularnością.

Wielu mieszkańców może mieć już kłopot z przypomnieniem sobie tego, kiedy schody łączące halę dworca PKP i podziemny dworzec autobusowy były sprawne. W ramach przypomnienia – ich wyłączenie z użytku miało miejsce wiosną 2017 roku. 

Od tej pory nastał trudny czas dla mieszkańców Śląska, ale także, rzecz jasna, dla samych schodów. W 2018 roku PKP ogłosiło najpierw w sierpniu, a później w październiku przetarg, którego celem było wprawienie katowickich stopni w ruch. Problemem okazał się jednak brak chętnych, którzy chcieliby usunąć obecnie istniejące schody i sprawić, aby w ich miejscu pojawiły się nowe, tym razem ruchome już nie tylko z założenia. 

Tymczasem zamiast remontu i zmian ułatwiających życie mieszkańcom, doczekaliśmy się... piosenki o schodach na katowickim dworcu! K O N T E K S T U WYRWA w swoim utworze "schody" nawiązuje m.in. do wyżej wspomnianych przetargów i do... zemsty brutala – budynek starego dworca uchodził za jeden z najlepszych przykładów nurtu w architekturze zwanego brutalizmem w Polsce.

– Schody nieruchome, czynne całą dobę, katowicki dworzec, przetargu przestworze.