Czytasz: Zdjęcia katowiczanina na oficjalnej www Londynu

Zdjęcia katowiczanina na oficjalnej www Londynu

Jedno ozdobiło słynny kalendarz BBC. Kolejne zdjęcia katowiczanina publikuje oficjalna strona Londynu.

Mama łabędzica, a przy niej pięcioro maleńkich, szarych łabądków. „Wonderful signs of new life” - napisał na swoim Instagramie 47-letni Jarosław Kurek, nauczyciel geografii z Katowic. I chwali się, że jego zdjęcia dwudniowych maleństw opublikowano na oficjalnej stronie Londynu.

fot: Jarosław Kurek, Instagram

Gratuluje mu brytyjska legenda świata przyrody

To kolejne zdjęcia Kurka, które zostały wysoko docenione. Słynna jest już jego fotografia zachód słońca, który odbija się w katowickim stawie, zwyciężyła w prestiżowym konkursie telewizji BBC. Skutek? Pokonała kilkadziesiąt tysięcy zdjęć nadesłanych z całego świata i trafiła na okładkę charytatywnego kalendarza.- Śląsk jest piękny. To nie tylko kopalnie i smog, niech świat o tym wie – mówi Kurek. Nie ukrywa, że nie spodziewał się, że jego fotografia zwycięży, a co za tym idzie – zrobi się o nim głośno. - Wciąż niedowierzam - mówi katowiczanin.

Gratulacje składał mu sam David Attenborough, brytyjska legenda i ekspert od przyrody – biolog, pisarz, narrator i podróżnik.

Chciałby wrócić do Katowic

Kurek przyznaje: - jestem fotograficznym samoukiem -. Zwycięskie zdjęcie zrobił aparatem za 270 funtów. - Kupionym w ciemnej dzielnicy Brixton od jeszcze ciemniejszego typa, który uciekł zaraz po tym, jak dostał pieniądze - przyznawał zaraz po ogłoszeniu wyników konkursu. Kurek aktualnie przebywa w Anglii. - Miałem problem ze znalezieniem pracy w Polsce, musiałem wyemigrować – mówi. Myśli jednak o powrocie. W Katowicach ma najbliższą rodzinę.

Czytaj więcej