Czytasz: Galimatias na torach!
Kłopoty podróżnych po zderzeniu dwóch pociągów w Myszkowie.

Galimatias na dworcu w Myszkowie. Po porannym szczycie, kiedy autobusy musiały przewieźć około 300 pasażerów teraz jest nieco spokojniej, komunikacja zastępcza działa, ale i tak pasażerowie narzekają na brak dostatecznej informacji. 

Zderzenie pociągów towarowych w myszkowie

Wcześnie rano na trasie Myszków - Zawiercie, pociąg towarowy relacji Jaworzno Szczakowa-Ełk najechał na tył pociągu relacji Trzebinia - Wróblin Głogowski, złożony z 16 cystern z olejem opałowym. Nikt nie zginął. Maszynista pierwszego z pociągów został lekko ranny. Cysterny całkowicie zablokowały tory. 

Na tym odcinku funkcjonuje komunikacja zastępcza. Od Zawiercia do Myszkowa jeżdżą autobusy, natomiast od Myszkowa do Częstochowy podróżni przesiadają się z powrotem do pociągów. 

Wypadek pociagów w Myszkowie. Duże opóźnienia na kolei

Pociągi dalekobieżne mają od 70 do 90 minut opóźnienia. Wszystkie pociągi jadące przez Częstochowę, Radom, Piotrków Trybunalski i Koluszki kierowane są przez Włoszczową. 

Jak poinformowała nas pasażerka, która jechała rano z Gliwic do Warszawy pociągiem intercity, do celu dotarła 40 minut później.  Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich poinformował nas, że bilety na pociągi KŚ są honorowane w pociągach Intercity na trasie Częstochowa - Gliwice. 

Podczas zderzenia dwóch pociągów towarowych uszkodzona została cysterna. Na miejscu pracują strażacy. Aby usunąć skutki zdarzenia trzeba przepompować olej z rozszczelnionej cysterny. Pociąg z cysterną jedzie z Trzebini.

Utrudnienia po wichurach

Linia S5 Sól-Zwardoń

Na trasie linii Sól-Zwardoń drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną. Pociągi nie jeżdżą. Na tym odcinku funkcjonuje komunikacja zastępcza. Sieć trakcyjna jest naprawiana. Utrudnienia potrwają do godzin popołudniowych.

Zobacz zdjęcia z katastrofy kolejowej na trasie Myszków - Zawiercie:

Zdjęcia dzięki uprzejmości Dawida Markysza

Czytaj więcej