Czytasz: Zderzenie ciężarówki z busem. Dwie osoby zginęły [aktualizacja]

Zderzenie ciężarówki z busem. Dwie osoby zginęły [aktualizacja]

Groźny wypadek na DK 11 w Glinicy. Droga nieprzejezdna.

Aktualizacja 12:18

Policja informuje, że droga w miejscu wypadku została już odblokowana.

AKTUALIZACJA 10:15

Regionalny System Ostrzegania informuje, że w miejscu zdarzenia droga nadal pozostaje zablokowana w obu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy: od Olesna-Ciasna-Łagiewniki Wielkie-DK46-Lubliniec i od Lublińca-DK 46 -Dobrodzień-Olesno.

AKTUALIZACJA 09:40

Na drogę w miejsce wypadku wjechał ciężki sprzęt. - Trwa usuwanie skutków wypadków – mówi Iwona Ochman rzecznik prasowy policji w Lublińcu. - Część pojazdów została już odholowana z drogi – dodaje.

Utrudnienia na drodze powinny zakończyć się po godz. 10

Wcześniej pisaliśmy

Do groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 w powiecie lublinieckim w miejscowości Glinica. Zderzyła się ciężarówka z busem. Jechało nim sześć osób.
Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych. 

O zderzeniu się ciężarówki z busem poinformowały w porannym raporcie służby kryzysowe wojewody śląskiego. Do wypadku doszło przed godz. 7. Początkowo policja informowała o jednej ofierze śmiertelnej i sześciu osobach poszkodowanych.

Informację o wzroście liczby ofiar śmiertelnych do dwóch podała następnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Ofiary i osoby poszkodowane to podróżujący busem. Ranni trafili do szpitali.

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policja organizuje objazdy. Jadący w kierunku Lublińca udadzą się w kierunku DK 46 przez miejscowość Łagiewniki Wielkie.

Czytaj więcej