Komentarz, Czas wolny

Zbuduj budkę, zaproś ptaki do miasta

Pasjonaci ptasich treli chcą pomóc przyrodzie. W najbliższą sobotę zbudują kilkaset ptasich domków. Silesion.pl już zbudował. Teraz twoja kolej!

Ekolodzy alarmują: w ostatnich latach z dużych miast zniknęły małe ptaszki, w tym wróble. - Budując dla nich domki, zaprosimy je do miejskich parków i ogrodów – twierdzą miłośnicy ptasich śpiewaków. Dodają, że dzięki ptakom pozbędziemy się m.in. problemu komarów czy much, która są dla nich największymi przysmakami. W najbliższą sobotę zapraszają mieszkańców naszego województwa do wspólnego budowania budek lęgowych.

Ptasi pomysł przyfrunął z Krakowa

Skąd pomysł na akcję? Organizatorzy zaczerpnęli go w pobliskiego Krakowa, gdzie budki są budowane już od kilku lat. W tym roku do wydarzenia włączyły się Katowice. - Nasi pradziadowie budki lęgowe zaczynali budować w połowie lutego. Wraz z emigracją ten obyczaj powędrował w świat i po wiekach, w zmienionej formie, powrócił do Polski jako święto zakochanych, czyli Walentynki. Czas powrócić do źródeł naszej rodzimej tradycji! - przekonują organizatorzy sobotniej akcji.

Ptaszkowe Love już w weekend

Swoją budkę będzie można zbudować w sobotę w centrum handlowym 3Stawy. Niezwykła akcja o nazwie „Ptaszkowe Love” potrwa w godz. od 12 do 18. Nie będą potrzebne ani materiały (te ufundował Leroy Merlin) ani umiejętności. - Nad poprawnością montażu czuwać będzie wykwalifikowany stolarz, który z zespołem swoich pomocników poinstruuje jak skonstruować domki dla pierzastych zwierzaków - zapewniają inicjatorzy przedsięwzięcia. Łącznie powstanie kilkaset nowych ptasich domków, które pomogą odbudować miejską populację tych zwierząt. Uczestnicy akcji będą mogli zabrać je do swoich ogrodów.

 

Czytaj więcej

 

Napisz do autora m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Polityka