Czytasz: Zbliża się Wielki Finał Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom

Zbliża się Wielki Finał Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom

Pierniki cegiełki i kalendarz ze znanymi twarzami to symbole akcji Domu Aniołów Stróżów w Katowicach.

Dobiega końca V Świąteczna Akcja Pomocy Dzieciom „Uskrzydlamy 2017”.

Symbolem akcji stały się „pierniki-cegiełki” wypieczone przez podopiecznych i przyjaciół Domu Aniołów Stróżów, kartki świąteczne z ilustracjami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci czy też kalendarze "Katowice - miasto wolnych. Pasja. Prestiż. Potencjał".

Na jego kartach wystąpili znani mieszkańcy miasta, autorytety, ale też młode talenty i ludzie zaangażowani w tworzenie miasta. W ramach projektu powstało 12 portretów realizowanych w przestrzeni miasta. W akcję zaangażowali się: Sonia Draga, Anna Dudzińska, Iwona Sosnowska–Wieczorek, Monika Bajka, Miuosh, Robert Talarczyk, Tomasz Konior, Grzegorz Chudy, prof. Tadeusz Sławek, prof. Krzysztof Sodowski, prof. Eugeniusz Knapik, twórcy marki On Lemon oraz gościnnie Olivier Janiak.

- Wypieczono i sprzedano ponad 12 tys. pierników, z których dochód  przeznaczony zostanie na prowadzenie świetlic terapeutycznych i klubów dla dzieci i młodzieży w katowickim Załężu i w Chorzowie Batorym. W przedsięwzięcie zaangażowanych było ponad 150 partnerów oraz wielu wolontariuszy, którzy pomagali w sprzedaży pierników oraz organizacji kiermaszy i loterii - mówi Monika Bajka prezeska Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.

Podsumowanie Świątecznej Akcji Pomocy Dzieciom USKRZYDLAMY 2017 i oficjalne ogłoszenie wyników zbiórki odbędzie się 25 stycznia o godz. 17 w Strefie Centralnej (Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. K. Bochenek. Plac Sejmu Śl. 1, Katowice).

Czytaj więcej