Silesion.PL

serwis informacyjny

Zbiórka Pana Torpedy wystrzeliła. W jeden dzień prawie sto tysięcy złotych.

Natanek

Natanek

Historia Natanka, znanego jako Pan Torpeda jest niezwykła. Zachorował na nowotwór jako czterolatek. Następne 3 lata spędził w szpitalu. Pragnąc zrekompensować chłopcu ten czas ciocia chłopca, Marta Witecka, stworzyła akcję “Marzenia Pana Torpedy”. Założyła także zbiórkę na godne przeżycie na portalu Pomagam.pl.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/pantorpeda

W 2018 roku w listopadzie Natanek zachorował na neuroblastomę. To nowotwór, który rozwija się w części układu nerwowego. Zaatakowany był już cały organizm. Guz w brzuchu miał 10 cm. Przerzuty do węzłów chłonnych, do szpiku, do kości. Chłopiec dostał 5-10% szans na przeżycie następnych pięciu lat. Następnie przeszedł długie leczenie: chemio- i radioterapie, operacje, przeszczepy szpiku, terapię MIBG i inne. Aż wykorzystano wszystkie dostępne metody.

Moi drodzy, tu nie chodzi też o wsparcie na tu i teraz. Napiszę teraz coś bardzo ciężkiego. Państwa pomoc pozwoli na godne pożegnanie Go. Na zorganizowanie uroczystości pogrzebowych. Ja wiem, że ciężko się to czyta – napisała w zbiórce ciocia chłopca. – Pozwoli to rodzinie również przetrwać ten pierwszy czas po tym, jak Natanek złoży swoją zbroję i założy anielskie skrzydła. Może na psychoterapię, a może na leki dla rodziców i brata. Bo będzie bardzo ciężko. – tłumaczy.


Bliscy Natanka wykorzystują czas, który im został. Chcą zapewnić mu jak najlepsze wspomnienia i czerpać z życia na ile tylko się da. Dzięki akcji “Marzenia Pana Torpedy” spotkał się m.in. z Magdą Gessler i rozbijał z nią talerze. Był honorowym gościem w programie Mam Talent. W rodzinnym mieście wziął udział w treningu klubu Zagłębie Sosnowiec. Nawet został burmistrzem warszawskiej dzielnicy Bielany, choć tylko na jeden dzień.

Ostatnio Michał Bąkiewicz, trener reprezentacji Polski juniorów młodszych w siatkówkę (U-19), podarował dla rodziny Natanka swój złoty medal z Mistrzostw Świata w Teheranie. Osoba, która wylicytowała medal, oddała go później rodzie. Natomiast zbiórka na Pomagam.pl okazała się ogromnym sukcesem. W jeden dzień zebrano 80 tysięcy złotych dzięki wsparciu ponad tysiąca osób.

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Informacja prasowa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024