Czytasz: Zbiórka dla sierot z Aleppo. Można się włączyć

Zbiórka dla sierot z Aleppo. Można się włączyć

Zachęca metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Franciszkanie z katowickich Panewnik zainicjowali akcję pomocy osieroconym dzieciom z syryjskiego Aleppo. Kwota, jaką trzeba zebrać, nie jest mała. To 3,5 mln zł. Szacuje się, że pozwoli na pomoc ok. 30 tys. sierot. Cała kwota zostanie przeznaczona na budowę ośrodka dla sierot, zbiórka potrwa do 5 czerwca.

Ośrodek będzie budowany w pobliżu Klasztoru Franciszkańskiego. Kompleks dla dzieci obejmuje wybudowanie placu zabaw, basenu, budynku terapeutycznego, zakup autobusu oraz urządzeń słonecznych do zasilania energią elektryczną.

Zbiórki przed kościołami

Do włączenia do akcji gorąco zachęca metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. 8 kwietnia (w Niedzielę Miłosierdzia) przed kościołami archidiecezji katowickiej można złożyć datki w ramach akcji "Śląskie - Dzieciom z Aleppo".

- Gorąco polecam waszej ofiarności ten cel, który będzie służyć wyzwoleniu dzieci z wojennej traumy, a więc ostatecznie sprawie pokoju w rodzinie ludzkiej - napisał w specjalnym komunikacie abp Skworc.

Pomaga także Caritas

Aby pomóc sierotom z Syrii można także wesprzeć Caritas, przelewając pieniądze na specjalne konto. Caritas Archidiecezji Katowickiej przyjmuje wpłaty na konto: 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398. W tytule konieczny jest dopisek: "Śląskie Dzieciom Aleppo".

Czytaj więcej