Czytasz: Kuba uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Trwa zbiórka pieniędzy na jego powrót do zdrowia

Kuba uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Trwa zbiórka pieniędzy na jego powrót do zdrowia

Miesiąc temu Kuba uległ wypadkowi. Od tego momentu trwa walka bliskich chłopaka o jego powrót do zdrowia.

20 stycznia 2019 roku Kuba uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, którego efektem jest uraz mózgu. Obecnie znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej.

Jego stan jest na tyle stabilny, że bliscy młodego Katowiczanina zaczynają myśleć o sposobach wybudzenia go ze śpiączki. Jak podreślają, kolejki w ośrodkach wybudzeniowych współpracujących z NFZ są bardzo długie, a o powrocie Kuby do zdrowia decyduje każdy dzień. Obecnie chłopak jest wentylowany mechanicznie i wymaga stałej opieki i rehabilitacji.

– Kuba ma za sobą 21 lat niezwykle barwnego i aktywnego życia. Poza studiami był także sędzią piłkarskim i stewardem, uwielbiał bujać w obłokach dosłownie i w przenośni. Jest świetnym chłopakiem kochającym życie, z wieloma pasjami i niegasnącym uśmiechem na twarzy, właśnie tego uśmiechu teraz brak najbardziej. Bardzo prosimy o wsparcie nas w umożliwieniu Kubie powrotu do świadomego i godnego życia. Z serca dziękujemy za każdy grosz wsparcia i powierzamy nasze troski waszej pamięci i modlitwie. – apelują w zbiórce internetowej przyjaciele i rodzina Kuby.

Zbiórka pieniędzy w jednym z portali internetowych została uruchomiona w niedzielę, od tej pory udało się już zebrać ponad 65 tysięcy złotych. Do kwoty 250 tysięcy złotych wciąż jeszcze sporo brakuje, dlatego bliscy Kuby tworzą kolejne okazje do wsparcia młodego Katowiczanina. 

3 marca odbędzie się Charytatywny Festiwal „Sushi dla Kuby”

Jednym z najnowszych pomysłów jest Charytatywny Festiwal „Sushi dla Kuby”, który odbędzie się w niedzielę, 3 marca. Restauracja City Sushi całkowity dochód z tego dnia przekaże na leczenie Kuby Kalisza.

– W niedzielę oprócz wizyty w lokalu przy ul. Stellera 1 (Katowice-Zarzecze) oraz Chrobrego 28 (Katowice-Tysiąclecie), serdecznie zachęcamy do zamawiania sushi oraz odbioru własnego. – zachęcają organizatorzy festiwalu.

W akcję, która ma na celu umożliwienie Kubie powrotu do zdrowia włączył się m.in. Arkadiusz Milik.

Link do zbiórki internetowej znajdziecie TUTAJ.