Czytasz: Milionerzy: Zawoja największa wieś w Polsce leży u stóp?

Milionerzy: Zawoja największa wieś w Polsce leży u stóp?

Kolejne ciekawe pytanie w Milionerach.

Kolejne ciekawe pytanie w Milionerach? W 57. odcinku prowadzący teleturniej TVN Hubert Urbański zapytał: "Zawoja największa wieś w Polsce leży u stóp?"

Jaka jest odpowiedź na pytanie "Zawoja największa wieś w Polsce leży u stóp?"

Odpowiedzi, jakie dostał gracz na pytanie: "Zawoja największa wieś w Polsce leży u stóp?"
A. Łysej Góry
B. Baraniej Góry
C. Czarnej Góry
D. Babiej Góry

Prawidłowa odpowiedź na pytanie: "Zawoja największa wieś w Polsce leży u stóp?"
D. Babiej Góry

Największa wieś Zawoja

Zawoja to w południowej Polsce, położona na południu kraju przy granicy ze Słowacją w województwie małopolskim, w powiecie suskim, w gminie Zawoja. Miejscowość jest siedzibą gminy Zawoja.

Zawoja położona jest u stóp Babiej Góry (1725 m), w dolinie rzeki Skawica oraz na stokach pasm górskich zaliczanych do dwóch regionów geograficznych: do Beskidu Żywieckiego (Pasmo Babiogórskie) i Beskidu Makowskiego (Pasmo Przedbabiogórskie czyli Jałowieckie).

Zawoja to miejscowość letniskowa i turystyczna, stanowi punkt wypadowy dla turystyki w rejonie Babiej Góry, pasma Policy i Jałowca. Mieści się tu siedziba Babiogórskiego Parku Narodowego.

W latach 1975–1998 Zawoja administracyjnie należała do województwa bielskiego.

Milionerzy TVN

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych teleturniejów telewizyjnych na świecie, od momentu premiery teleturnieju "Who Wants to Be a Millionaire?" w Wielkiej Brytanii, lokalne wersje ukazały się w 120 krajach. W Polsce od początku "twarzą" Milionerów jest prowadzący Hubert Urbański. Program stał się inspiracją dla Oskarowego filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”, a legendarny zwrot "czy to twoja ostateczna odpowiedź?" wszedł do języka potocznego na stałe.

Na całym świecie jest ponad 150 zwycięzców głównej nagrody. Pytanie o milion zostało zadane w całej historii polskiej wersji teleturnieju dwunastokrotnie, ale główna wygrana w Milionerach padła tylko raz – 28 marca 2010 roku. Wtedy poprawnej odpowiedzi na pytanie za największą stawkę udzielił Krzysztof Wójcik.

Milionerzy TVN to teleturniej, w którym by wygrać milion należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań. Gracz ma do dyspozycji cztery podpowiedzi do każdego z pytań, a w drodze po milion może skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności".

Czytaj więcej