Silesion.PL

serwis informacyjny

Zawodnik Barçy dołączy do ORLEN Wisły Płock

Abel Serdio Guntín 1 lipca zostanie formalnie zawodnikiem SPR Wisły Płock. 26-letni kołowy podpisał z naszym klubem roczny kontrakt, z opcją przedłużenia na kolejne dwa sezony.

– Bardzo się cieszę, że udało się nam sfinalizować ten kontrakt, choć nie było to łatwe. Umowa została tak skonstruowana, że przez pierwszy rok Serdio pozostanie u nas na wypożyczeniu i później ewentualnie dołączy do nas na zasadzie transferu definitywnego. My ze swojej strony dążyliśmy do tego, aby już teraz dołączył do nas na stałe, ale Barcelona zaproponowała właśnie takie rozwiązanie. Mam nadzieję, że Abel zasili ORLEN Wisłę Płock w dłuższej perspektywie i przyczyni się do wzmocnienia naszej siły – powiedział Prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek.

– Abel Serdio to zawodnik, który dysponuje umiejętnościami, których szukaliśmy – mówi trener ORLEN Wisły Płock Xavier Sabate. – Ma znakomite warunki fizyczne, jest silny na nogach, bardzo dobrze znajduje sobie pozycję i ma przy tym wysoką efektywność rzutową. Jest uniwersalnym graczem, mogącym w zależności od potrzeb występować zarówno w ataku, jak i w obronie. Potrafi dobrze zagrać w sytuacji dwóch na dwóch, na czym zależało mi przy naszym stylu. Przy tym wszystkim jest głodny gry, sukcesów i mocno nastawiony na rozwój. Ma charakter wojownika, lubi ciężko pracować, cały czas myśli o podnoszeniu swoim umiejętności. Prawdą jest, że w Barcelonie nie odgrywał głównej roli, mając silną konkurencję w osobach Fabregasa i Sorhaindo. To potęguje jego głód piłki, który głównie wynika z jego charakteru. Właśnie zawodników z takim nastawieniem chcę mieć w drużynie.

– To że Barcelona nie rozwiązała z nim kontaktu również potwierdza fakt, że pozyskaliśmy zawodnika z bardzo wysokiej półki. To poważne wzmocnienie naszej drużyny i duża praca, jaką w tym temacie wykonali przedstawiciele naszego klubu – podkreśla Hiszpan.

– Zakontraktowanie Abela Serdio jest kolejnym krokiem w podnoszeniu poziomu sportowego pierwszej drużyny ORLEN Wisły Płock. Jest to niewątpliwe wzmocnienie naszego zespołu i gorąco liczymy, że Abel pochlebne opinie na swój temat potwierdzi teraz na boisku w walce o realizację naszych ambicji sportowych – dodał Dyrektor Sportowy Adam Wiśniewski.

– Myślę, że gra dla Wisły to dla mnie szansa na dalszy rozwój – mówi Abel Serdio. – Dołączam do jednej z najlepszych drużyn w Polsce, która w przyszłym sezonie ma szansę powalczyć o mistrzostwo kraju. Cieszę się również na współpracę z Xavim Sabate. Nie spotkaliśmy się osobiście, ale wiem, że to dobry szkoleniowiec i człowiek. W Hiszpanii wszyscy mówią o nim w samych superlatywach. Pracował w Veszprem i osiągnął z tym klubem wielkie sukcesy. Fakt, że będziemy mówić w tym samym języku na pewno pomoże mi szybciej zrozumieć jego filozofię gry. 

Abel Serdio ma 26 lat. W 2019 roku trafił do Barcelony z Recoletas Atlético Valladolid, w którym spędził trzy sezony i zdobył 383 bramki. Znakomitą grą zwrócił na siebie uwagę nie tylko Dumy Katalonii, ale również selekcjonera reprezentacji Hiszpanii Jordi Ribery, u którego zadebiutował w październiku 2018 roku. Pod koniec 2019 roku Ribera powołał go do szerokiej kadry na EHF EURO 2020. Łącznie Serdio w drużynie narodowej rozegrał osiem spotkań, w których zdobył 13 bramek. W minionym sezonie w Barcelonie grał głównie w meczach na krajowym podwórku. Wystąpił we wszystkich 19 spotkaniach i 63 razy wpisywał się na listę strzelców.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024